serie a

[FOTO] Milanu pobjeda u velikom derbiju, a Juventusu potvrda spoznaje da je u velikoj krizi

08.10.2022 u 20:38

Nogometaši Milana pobijedili su sa 2:0 torinski Juventus u derbiju 9. kola Serie A, koji je odigran u subotu na San Siru.

Nakon uvjerljivog poraza od Chelseaja u Ligi prvaka, Milan je došao do šeste pobjede u novoj sezoni Serie A. Branitelji naslova su svladali Juventus golovima Tomorija (45+1) i Brahima Diaza (54).

Ante Rebić je u igru ušao u 65. minuti zamijenivši Oliviera Girouda.

Milan se sa 20 bodova izjednačio s vodećim dvojcem, Napolijem i Atalantom, a Juventus je sa 13 bodova ostao osmi.

• +12
Milan - Juventus 2:0 (9. kolo Serie A) Izvor: EPA / Autor: MATTEO BAZZI

Nogometaši Intera slavili su na gostovanju kod Sassuola u prvoj utakmici 9. kola talijanske Serie A.

Oba pogotka za momčad iz Milana postigao je bosansko-hercegovački reprezentativac Edin Džeko, kojemu su to bili 100. i 101. gol u talijanskom prvenstvu. Džeko je u 44. minuti pogodio za vodstvo Intera. U 60. minuti je Davide Frattesi izjednačio na 1:1, a konačnih 2:1 za Inter Džeko je postavio u 75. minuti.

Hrvatski reprezentativac Martin Erlić bio je u početnoj postavi Sassuola i igrao do 82. minute, dok kod Intera nije bilo ozlijeđenog Marcela Brozovića.