engleski liga kup

[FOTO] Manchester United napravio veliki korak prema finalu Liga kupa, Marcus Rashford zabio deseti gol u posljednjih deset utakmica

25.01.2023 u 23:51

Nogometaši Manchester Uniteda napravili su veliki korak prema finalu Liga kupa nakon što su u prvom susretu polufinala na gostovanju pobijedili Nottingham Forest 3:0

United je poveo već u šestoj minuti golom Marcusa Rashforda. Bio mu je to 10. gol u isto toliko utakmica, a ove je sezone na ukupno 28 utakmica u svim natjecanjima zabio 17 golova uz šest asistencija!

Gosti su prednost povećali u 45. minuti preko Wouta Weghorsta, a pobjedu 'crvenih vragova' potvrdio je Bruno Fernandes u 89. minuti.

Uzvratni susret je 1. veljače na Old Trafordu.

• +9
Nottingham Forest - Manchester United, Liga kup, 25.1.2023. Izvor: Profimedia / Autor: Ryan Browne / Shutterstock Editorial / Profimedia

U drugom polufinalu Newcastle United je u utorak kao gost svladao Southampton 1:0, a jedini gol na utakmici postigao je Joelinton u 73. minuti.

Duje Ćaleta-Car isključen je u redovima Southamptona u 86. minuti zbog drugog žutog kartona, dok je Mislav Oršić igrao za domaće do 57. minute.

• +7
Southampton - Newcastle, Liga kup, 24.1.2023. Izvor: Profimedia / Autor: ADRIAN DENNIS / AFP / Profimedia