la liga

[FOTO] Madridski derbi i pobjedu Reala nad Atleticom obilježili Karim Benzema i nevjerojatni Luka Modrić; potvrdu je dobio kada je izlazio s terena

12.12.2021 u 23:16

Ove nedjelje na Santiago Bernabeuu igran je madridski derbi, a nakon 90 minuta sretniji s terena otišli su igrači Reala, koji su s 2:0 pobijedili Atletico. Naš Luka Modrić odigrao je još jednu odličnu utakmicu

Lider Primere je pružio sjajnu predstavu protiv aktualnog prvaka upisavši sedmu uzastopnu ligašku pobjedu ove sezone, te desetu u svim natjecanjima.

Real je poveo u 16. minuti sjajnim pogotkom Karima Benzeme kojem je to bio čak 36. gol u kalendarskoj godini u svim natjecanjima. Do sada je najviše zabio 2019. kada je postigao 35 golova.

Luka Modrić je presjekalo loptu, dodao do Casemiru, ovaj je produžio do Asensija koji je potom uposlio Vinciusa. Brazilac je odlično ubacio, a Benzema krasnim volejem zabio za vodstvo domaćina. Pitanje pobjednika je razriješeno u 57. minuti nakon brze kontre. Vinicius je ponovo bio asistent, a pogodak je postigao Marco Asensio.

• +15
Real Madrid - Atletico Madrid (17. kolo La Lige) Izvor: EPA / Autor: Ballesteros

Atletico je imao nekoliko odličnih prilika, no Thibaut Courtois je branio sjajno. Modrić je odlično odigrao cijeli susret, a Realovi navijači nekoliko su ga puta nagradili ovacijama.

Šime Vrsaljko nije bio u krugu kandidata za gostujući sastav zbog ozljede.

Za razliku od Reala koji juri porema naslovu prvaka, Barcelona nikako da izađe iz krize. Katalonci su na gostovanju kod Osasune odigrali 2:2.

Treći je to Barcin susret u nizu bez pobjede nakon poraza od Real Betisa i Bayerna, a dodajmo i kako su Katalonci u posljednjih 11 utakmica u svim natjecanjima slavili samo tri puta.

Osasuna je također u lošoj seriji, bez pobjede je već devet kola, a ovo je bio treći uzastopni remi.

Barca je u Pamploni vodila 1:0 i 2:1, ali se Osasuna oba puta vratila.

Gosti su poveli u 12. minuti golom Nice Gonzaleza, a smo dvije minute kasnije domaćin je izjednačio preko Davida Garcije. Mladi 19-godišnji marokanski napadač Abdessamad Ezzalzouli je u 49. minuti doveo Barcu u novu vodstvo, no četiri minute prije kraja izjednačio je Chimy Avila.

Za Osasunu je od 68. minute zaigrao hrvatski napadač Ante Budimir.

Real Betis je s uvjerljivih 4:0 pobijedio Real Sociedad koji se sve više udaljava od vrha ljestvice na kojem se neko vrijeme nalazio.

Za Betis su zabili Alex Moreno (14, 79), Juanmi (57) i Fekir (66).

U prvom nedjeljnom susretu Villarreal je pobijedio Rayo Vallecano sa 2:0, a strijelci su bili Mandi (32) i Gerard Moreno (36-11m).