SP U RUKOMETU

[FOTO] 'Krvnik' Hrvatske se brutalno obračunao s Marokom; bolan poraz Srbije, a Makedonci i Lazarov doživjeli lekciju za pamćenje

U terminu od 18 sati odigrane su utakmice drugog kola svjetskog rukometnog prvenstva u skupinama E, F, G i H

U skupini E splasnula je euforija u Srbiji. Njemačka je slomila naše susjede 34:33. Nijemci su od početka vodili, Srbi lovili njihovu prednost, ali iako su imali prilike da je dostignu (u zadnjim trenucima promašili napad za izjednačenje) ili čak prestignu, nije im to uspjelo. Kod pobjednika nepogrešiv je bio Lukas Mertens koji je zabio sedam golova iz toliko pokušaja. U redovima Srbije najefikasniji je bio Lazar Kukić sa sedam.

Nizozemci su se nakon 62 godine vratili na SP i pokazuju da bi mogli biti najugodnije iznenađenje. Došli su do druge pobjede u skupini F i to tako što su razbili Makedoniju. Društvo koje vodi Kiril Lazarov donekle se držalo prvo poluvrijeme, samo je bilo tri gola u zaostatku, ali se raspalo u nastavku (24:34).

U hrvatskoj skupini G, Egipat je potvrdio status favorita i slavio 29:19. Egipćani su bez problema držali kontrolu u svojim rukama uz sedam golova Hassana Kaddaha. Kod Maroka najbolji Ryad Lakbi sa pet golova.

• +6
Egipat - Maroko, SP rukomet, 15.1.2023. Izvor: EPA / Autor: MIKAEL FRITZON

Skupina H ponudila je dosta neizvjestan dvoboj Belgije i Tunisa, a europski predstavnik slavio je 31:29 uz šest golova Arbera Qerimija dok je kod afričke reprezentacije čak sedam igrača zabilo po tri pogotka.

SKUPINA E (Katowice): Njemačka - Srbija 34-33 (19-17), 20.30 Katar - Alžir

LJESTVICA:

• 1. Njemačka 2 2 0 0 65-60 4
  • 2. Srbija 2 1 0 1 69-61 2
  • 3. Katar 1 0 0 1 27-31 0
  • 4. Alžir 1 0 0 1 27-36 0

SKUPINA F (Krakow): S.Makedonija - Nizozemska 24-34 (11-18), 20.30 Norveška - Argentina