bundesliga

[FOTO] Joško Gvardiol i Dani Olmo lako su 'sredili' Andreja Kramarića i njegov neuvjerljivi Hoffenheim

10.04.2022 u 23:37

U posljednjem susretu 29. kola Bundeslige nogometaši Red Bull Leipziga su bili uvjerljivi na domaćem travnjaku te su 3:0 pobijedili Hoffenheim

Ono najuzbudljivije dogodilo se u prvih 45 minuta kada je Red Bull Leipzig postigao sva tri gola. Prvi klupski strijelac Nkunku je zabio već u petoj minuti za 1:0, a potom su gostujuću mrežu pogađali Halstenberg u 20. i Szoboszlai u 44. minuti.

Leipzig je i dalje četvrti na ljestvici, ali je došao samo na bod zaostatka od trećeg Bayera, dok je Hoffenheim na šestom mjestu. Hrvatski nogometaš Joško Gvardiol odigrao je cijelu utakmicu za Leipzig, kao i Andrej Kramarić za goste.

• +7
Red Bull Leipzig - Hoffenheim, Bundesliga, 10.4.2022. Izvor: Profimedia / Autor: Ronny Hartmann / AFP / Profimedia

Hoffenheimu je ovo bio treći prvenstveni poraz u nizu, a u te je tri utakmice primio čak osam golova te zabio - jedan.

Ranije su nogometaši Freiburga pobijedili u Frankfurtu Eintracht 2:1 čime su prekinuli mini niz od dvije utakmice bez ligaške pobjede. Iza Freiburga su bili neočekivani remi protiv Greuther Fuertha (0:0) i poraz 4:1 od Bayerna, no kod Eintrachta su osvojili sva tri boda zahvaljujući golovima Grifa u 27. i Petersena u 69. minuti. Jedini je gol za Eintracht dao Kostić, a hrvatski reprezentativac Kristijan Jakić u igru je ušao u 31. minuti kada je zamijenio Sowa.