novi poraz uniteda

[FOTO] Cristiano Ronaldo se vratio na teren nakon obiteljske tragedije, zabio je gol pa suznih očiju pogledao u nebo: Sine, ovo je za tebe...

23.04.2022 u 15:50

Nogometaši Arsenala izbili su na četvrto mjesto ljestvice engleskog prvenstva svladavši u prvom susretu 34. kola izravnog konkurenta Manchester United 3:1

Arsenal je poveo već u 3. minuti kada je Nuno Tavares iskoristio početničke pogreške Alexa Tellesa i Varanea u gostujućoj obrani.

Na 2:0 povisio je Saka u 32. minuti iz kaznenog udarca kojega je sam izborio nakon prekršaja Tellesa, no samo dvije minute potom Cristiano Ronaldo je smanjio na 2:1 nakon ubacivanja Matića.

Bio je to najemotivniji trenutak cijele utakmice koju je obilježio Ronaldov povratak na terene nakon obiteljske tragedije i smrti tek rođenog sina prije pet dana. Navijači u Londonu dočekali su ga toplim i iskrenim aplauzom, a nakon što je zabio gol Arsenalu, Ronaldo je suznih očiju podigao ruku prema nebu. Poruka je bila jasna: 'Sine, ovo je za tebe...'

• +16
Arsenal - Manchester United, engleska liga, 23.4.2022. Izvor: EPA / Autor: DANIEL HAMBURY

U isto je vrijeme to bio njegov 100. gol u engleskom prvenstvu, time je Cristiano Ronaldo postao prvi nogometaš u povijesti koji je zabio 100 golova u najvišem rangu engleskog nogometa i 100 golova u španjolskoj La Ligi.

Ključni trenutak dogodio se u 57. minuti kada Bruno Fernandes nije iskoristio kazneni udarac za 2:2 pogodivši vratnicu, da bi kazna za taj promašaj stigla u 70. minuti kada je Xhaka pogodio s dvadesetak metara za konačnih 3:1.

Četvrti Arsenal sada ima 60 bodova, dva manje uz dvije odigrane utakmice više od trećeg Chelseaja, a tri više uz utakmicu više od petog Tottenham Hotspura, dok je Manchester United ostao šesti s 54 boda.

Na vrhu je Manchester City sa 77 bodova, jedan manje ima drugi Liverpool.