NEOZBILJNO PRVENSTVO

[FOTO] Cirkus na Afričkom kupu nacija; glavni sudac doživio 'pomračenje uma'; svi se pitaju zašto je to napravio?

U ogledu prvog kola skupine F, na afričkom Kupu nacija, nogometaši Malija su s minimalnih 1:0 svladali Tunis

Jedini je pogodak postigao Ibrahima Kone koji je u 48. minuti realizirao jedanaesterac. Tunižani su mogli osvojiti bod i zabiti na isti način, no u 77. minuti je udarac s bijele točke Khazrija obranio vratar Malija Mounkoro.

U krupnom planu ovog dvoboja bio je glavni sudac susreta Janny Sikazwe koji je uz niz propusta najveći napravio u 85. minuti kada je označio kraj utakmice.

Potom je, na sugestiju pomoćnika, odlučio nastaviti utakmicu, ali je i definitivno zaključio točno u 90. minuti unatoč tome što su se u drugom poluvremenu izvodila dva jedanaesterca, nekoliko puta uključivao VAR, obavljale izmjene…

• +3
Mali - Tunis, Afrički kup nacija, 2022. Izvor: Profimedia / Autor: BackpagePix / PA Images / Profimedia