ht premijer liga

[FOTO] Cibona prekinula neugodan niz teških poraza; Zabok je ostao 'zamrznut' na minus 23...

30.03.2022 u 21:28

U susretu 3. kola Lige za prvaka Hrvatski Telekom premijer lige Cibona je u KC Dražen Petrović pobijedila Zabok 106:83

Nakon borbe s virozom u momčadi i dvije utakmice u kojima su doživjeli teške poraze, 'cibosi' su na domaćem terenu ostvarili uvjerljivu pobjedu protiv Zaboka.

Zabok se dobro držao u prvom poluvremenu koje je završilo s pet koševa prednosti za Cibonu (50:45), no u nastavku susreta domaćin je zaigrao daleko bolje i na koncu slavio s 23 koša razlike.

'Ovo je za nas jako važna pobjeda s obzirom na okolnosti. Odigrali smo lošu drugu četvrtinu. Ostalo je sve izgledalo dobro i mi ćemo nastaviti raditi na tome. Čekaju nas sada dvije teške utakmice s Igokeom i Splitom na domaćem terenu', kazao je Cibonin trener Gašper Okorn.

Kod Cibone šestorica igrača su upisala dvoznamenkasti broj koševa, a strijelce je predvodio Nathan Donald Reuvers s 24 koša i šest skokova. Jose Ignacio Vildoza je dodao 18 koševa, dok je Mateo Drežnjak upisao po 10 koševa i asistencija.

• +17
KK Cibona - KK Zabok, Hrvatski Telekom Premijer liga, 30.3.2022. Izvor: Pixsell / Autor: Zeljko Hladika/PIXSELL

'Napadački smo bili odlični, ali obrambeno moramo puno bolje. Zadovoljan sam svojim nastupom, ali kao što sam rekao mora to biti bolje u obrani', dodao je Reuvers.

Kod Zaboka najefikasniji su bili Lukša Buljević s 26 koševa i osam skokova, te Zvonimir Ćutuk i Fran Jocović s po 16 koševa.

Na ljestvici vodi Zadar s 45 bodova, Cibona i Split imaju po bod manje, dok je četvrta Cedevita Junior s 42 boda. Gorcia je peta s 38 bodova, dok Zabok na šestoj poziciji ima 36 bodova.