engleska liga

[FOTO] Chelsea se u londonskom derbiju spasio u 90. minuti; Pulisic je zabio za važnu pobjedu protiv 'čekićara'

24.04.2022 u 18:14

Chelsea je u londonskom obračunu svladao West Ham na Stamford Bridgeu 1:0, iako je u završnici utakmice, u 87. minuti kod rezultata 0:0, Jorginho zapucao penal za 'bluese'

Srećom za Chelsea, njegovu pogrešku popravio je Christian Pulisic u 90. minuti, golom na asistenciju Marcosa Alonsa.

West Ham je od 86. minute igrao s igračem manje, jer je Craig Dawson zaradio isključenje kod dosuđenog kaznenog udarca, koji je Fabianski obranio Jorginhu nakon traljavog šuta...

Mateo Kovačić nije konkurirao za sastav domaćina zbog ozljede, a Nikola Vlašić je ostao na klupi za pričuve West Hama.

• +5
Chelsea - West Ham, engleska liga, 24.4.2022. Izvor: EPA / Autor: VINCENT MIGNOTT

Chelsea sa 65 bodova uvjerljivo drži treće mjesto s utakmicom manje od četvrtoplasiranog Arsenala koji ima 60 bodova.

Minimalnu pobjedu, ali veliku u borbi za opstanak, ostvario je i Burnley koji je pred svojim navijačima 1:0 svladao Wolverhampton. Strijelac je bio Čeh Matej Vydra u 62. minuti.

Burnley je s 31 bodom privremeno izašao iz opasne zone, s dva boda više, ali i dvije utakmice više od Evertona koji je na 18. mjestu.

Brighton i Southampton su odigrali 2:2. Domaći su vodili 2:0 golom Welbecka (2) i autogolom Salisua (44), ali je Southamptonu s dva gola bod donio Ward-Prowse (45+4, 54).