serie a

Fiorentina zaustavila Inter, razigrana Roma 'utrpala' šest komada, a zabio je i Nikola Kalinić

23.07.2020 u 00:15

U susretu 35. kola talijanskog nogometnog prvenstva Inter je na San Siru odigrao 0:0 protiv Fiorentine propustivši priliku vratiti se na drugo mjesto ljestvice Serie A

Inter je dominirao, ali nije uspio probiti obranu 'viola'. Marcelo Brozović je za Inter igrao od 76. minute, dok je Milan Badelj u gostujućim redovima igrao do 75. minute.

Roma nije imala problema protiv otpisanog SPAL-a. Rimljani su na gostovanju pobijedili 6:1, a prvi gol na utakmici zabio je hrvatski napadač Nikola Kalinić u 12. minuti.

Bio je to četvrti gol Kalinića ove sezone u Serie A, dva je zabio Cagliariju, a jedan Bresciji. Golove za rimski sastav zabili su i Carles Perez (38), Aleksandar Kolarov (44), Bruno Peres (52, 75) i Nicolo Zaniolo (90), dok je strijelac za 'fenjertaša' bio Alberto Cerri u 24. minuti.

Parma je pobijedila Napoli 2:1 udaljivši momčad iz Napulja od plasmana u Europu. Zanimljivo, sva tri gola pala su iz kaznenih udaraca.

Domaćin je poveo u posljednjim trenucima prvog dijela golom Gianluce Caprarija, izjednačio je Lorenzo Insigne u 54. minuti, da bi Dejan Kuluševski tri minute prije kraja iz trećeg kaznenog udarca zabio za pobjedu Parme.

Torino i Verona našeg Ivana Jurića su remizirali 1:1, dok je Lecce u derbiju začelja pobijedio Bresciju 3:1, no slavila je i Genoa u gradskom derbiju protiv Sampdorije 2:1, pa je Lecce i dalje u zoni ispadanja.

Na ljestvici vodi Juventus s 80 bodova i utakmicom manje. Atalanta je druga sa 74 boda, dok je treći Inter sa 73 boda.

Kolo zatvaraju u četvrtak Udinese i Juventus, te Lazio i Cagliari.