NBA

Finski košarkaš zvijezda je večeri u najjačoj ligi svijeta; zasjenio i Luku Dončića

06.01.2023 u 08:28

Denver Nuggetsi su na svom terenu sa 122:91 nadigrali LA Clipperse Ivice Zubca nanijevši im tako četvrti poraz u nizu.

Hrvatski je košarkaš odigrao 15:23 minuta i uz stopostotan šut iz igre 2/2 i s linije slobodnih bacanja 4/4 upisao osam koševa pridodavši tome pet skokova i jednu blokadu.

Pobjedničku momčad, kojoj je ovo 11. pobjeda u zadnjih 14 utakmica, predvodio je Jamal Murray sa 18 koševa, Bones Hyland je dodao 16.

Norman Powell zabio je 13 poena, Moses Brown 12 poena i 10 skokova, a Terance Mann također 12 poena za Clipperse. Nijedan starter Los Angelesa nije postigao dvoznamenkasti učinak.

Utah Jazz je nakon pet poraza zaredom sinoć upisao pobjedu svladavši u gostima Houston Rocketse sa 131:114. Finski košarkaš Lauri Markkanen je zabio rekord karijere od 49 koševa, gađao je 13 od 13 s linije slobodnih bacanja, a ugrabio je i osam skokova.

Malik Beasley i Jordan Clarkson su dodali svaki po 19 poena.

Jalen Green predvodio je Rocketse, kojima je ovo osmi uzastopni poraz, sa 30 pogodaka, a Kevin Porter Jr. dodao je 23 poena.

Boston Celtics su sa 124:95 bili bolji od Dallas Mavericksa. Jayson Tatum ostvario je triple-double učinak sa 29 koševa, 14 skokova i 10 asistencija, a Jaylen Brown je ubacio 19 koševa.

Kod Dallasa, kojima je prekinut niz od sedam pobjeda, najbolji je bio Luka Dončić koji je utakmicu završio sa 23 poena.

Memphis Grizzlies su na gostovanju sa 123:115 svladali Orlando Magic. Najzaslužniji za pobjedu su bili Ja Morant koji je ubacio 32 poena i Jaren Jackson Jr. koji je dodao 31 poen uz 10 skokova.

Paolo Banchero predvodio je Magic s 30 koševa i devet skokova.

Pregled rezultata utakmica sjevernoameričke košarkaške NBA lige koje su odigrane u četvrtak:

• Orlando Magic - Memphis Grizzlies 115:123
  • Dallas Mavericks - Boston Celtics 95:124
  • Houston Rockets - Utah Jazz 114:131
  • Denver Nuggets - LA Clippers 122:91 ((Ivica Zubac je odigrao 15:23 minute za Clipperse, zabio je osam koševa i upisao pet skokova i jednu blokadu)