nizozemska liga

Feyenoord demolirao Ajax čak 6:0; Ivanušec ušao u samoj završnici

07.04.2024 u 16:46

U najvećem derbiju nizozemskog nogometa Feyenoord je na stadionu De Kuip deklasirao Ajax sa čak 6:0 ostvarivši jednu od najvećih pobjeda u povijesti 'De Klassiekera'

Nevjerojatnu predstavu pružio je aktualni nizozemski prvak porazivši Ajax čak 6:0. Domaćin je zabio i sedmi gol, ali je poništen zbog zaleđa.

Premda je PSV Eindhoven na korak do osvajanja naslova prvaka, navijače Feynoorda sasvim sigurno razveselit će "gaženje" najvećeg suparnika.

Bio je ovo 205. međusobni ogled i najveća Feynoordova pobjeda ikada protiv "kopljanika". Do sada im je rekord bio 9:4 iz 1964. te 6:1 iz 1960. S druge strane Ajax ima pobjede 8:2 (1983.), 7:1 (1933), 6:0 (1975., 1998.)...

"De Klassieker" je prvi put odigran 1. listopada 1921. godine, a utakmica je završila neodlučeno 2:2.. Ukupno još uvijek vodi Ajax s 93 pobjede, Feyenoord je upisao 63 slavlja, dok je 49 susreta završilo bez pobjednika.

Domaćin je golijadu otvorio u 34. minuti, a strijelac je bio Igor Paixao. Tri minute kasnije Yankuba Minteh je povećao na 2:0, a do konca poluvremena među strijelce se upisao i David Hancko (45+2).

Minteh je u 56. minuti zabio svoj drugi gol na utakmici, Quinten Timber je u 62. minuti povećao na 5:0, da bi Paixao u 66. minuti svojim drugim golom zabio za 6:0.

Ajax nikada nije izgubio s više od šest golova razlike u Eredivisie. Kada je Alireza Jahanbakhsh u 79. minuti zabio i sedmi gol činilo se kako će pasti i taj rekord. No, sudac Danny Makkelie je ipak poništio gol zbog zaleđa.

Luka Ivanušec je za Feyenoord zaigrao od 84. minute umjesto dvostrukog strijelca Paixaoa, dok s druge strane Josip Šutalo, Borna Sosa i Jakov Medić nisu aktivno sudjelovali u ovom poniženju.

Feyenoord sada ima devet bodova manje od PSV Eindhovena koji je u subotu pobijedio AZ 5:1.

PSV vodi sa 78 bodova, Feyenoord ima 69, Twente 60, AZ 51, a Ajax je sada šesti s 45 bodova.