engleska liga

Fantastični Salah spasio Liverpool, novi kiks Manchester Uniteda

30.12.2017 u 21:33

U 21. kolu Premier lige Liverpool je na svom Anfieldu nakon preokreta uspio svladati Leicester 2:1, a junak susreta bio je Egipćanin Mohamed Salah koji ove sezone igra u fantastičnoj formi. U isto vrijeme Manchester United je na Old Traffordu protiv Southamptona odigrao 0:0...

Leicester je poveo već u 3. minuti pogotkom Jamieja Vardyja. Golu je kumovala još jedna komično/tragična reakcija obrane 'redsa' čiji je sastavni dio i naš Dejan Lovren... Nakon toga igrači Liverpoola opsjedali su gol protivnika, a dominaciju domaćina naplatio je Mohamed Salah koji je dva puta zatresao mrežu nakon individualnih akcija u 52. i 76. minuti. Salah je najkorisniji igrač lige sa 17 golova i 5 asistencija.

Hrvatski stoper Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool.

Nakon remija protiv Leicestera (2:2) i Burnleyja (2:2), igrači Josea Mourinha još su jednom kiksali u Premier ligi. U posljednjem susretu subotnjeg programa 21. kola Manchester United je na Old Traffordu protiv Southamptona odigrao samo 0:0. Utakmicu je obilježila teška ozljeda napadača 'crvenih vragova' u 14. minuti utakmice nakon jednog zračnog duela i sudara glavama Romelu Lukaku je ostao nepomično ležati, na nosilima su ga iznijeli s terena...

• +6
Teška ozljeda Romelua Lukakua Izvor: Reuters / Autor: Reuters/Jason Cairnduff

Chelsea je dobio Stoke 5:0. Najbolji igrač Chelseja Eden Hazard ostao je na klupi za pričuve, ali je zato briljirao Brazilac Willian koji je bio strijelac iz penala, a još dva puta je asistirao suigračima. Za 'bluese' su još zabili Rüdiger, Drinkwater, Pedro i Zappacosta.

Bournemouth je na svom stadionu dobio Everton 2:1, a oba gola za domaćine zabio je Ryan Fraser (33, 88). Sam Allardyce, koji je prije mjesec dana na trenerskoj klupi Evertona zamijenio Ronalda Koemana, i dalje ne vjeruje Nikoli Vlašiću, koji ni ovaj puta nije bio na popisu igrača za utakmicu.

• +11
Premier liga, Manchester United - Southampton Izvor: Reuters / Autor: Reuters/Jason Cairnduff

Swansea je pobjegao sa posljednjeg mjesta nakon što je preokrenuo rezultat i dobio u gostima Watford 2:1. Watford je vodio od 11. minute pogotkom Carrilla, ali Swansea je u samoj završnici susreta napravio preokret i golovima Jordana Ayewa (86) i Luciana Narsingha (90) došao do pobjede.