rekordna pobjeda

Fantastična večer na Old Traffordu; 'crveni vragovi' su nemoćnim 'svecima' utrpali čak devet golova

03.02.2021 u 09:13

Nogometaši Manchester Uniteda uvjerljivom 9:0 domaćom pobjedom protiv Southamptona u susretu 22. kola bodovno su se izjednačili s gradskim suparnikom Manchester Cityjem na vrhu ljestvice engleskog prvenstva

Manchester United je gotovo čitavu utakmicu imao brojčanu prednost na terenu jer je već u 2. minuti isključen igrač Southamptona Jankewitz zbog nesmotrenog ulaska otvorenim đonom na koljeno McTominaya. Jankewitz je 19-godišnji austrijski veznjak, a ovo mu je bio debi u ligašklim utakmicama za 'svece'...

'Crveni vragovi' spremno su prihvatili ovaj dar, iskoristili su igrača više te s čak četiri gola već u prvom poluvremenu riješili susret. Prvi gol zabio je Wan-Bissaka (18), na 2:0 povisio je Rashford (25), potom je Bednarek (34-ag) zatresao vlastitu mrežu, a na 4:0 povisio je Cavani (39).

Stradanje Spouthamptona nastavljeno je i u nastavku utakmice. Na 5:0 sredinom nastavka povisio je Martial (69), samo dvije minute potom u strijelce se upisao i McTominay (71) te je taj rezultat vrijedio sve do same završnice.

U 85. minuti 'sveci' su ostali bez još jednog igrača. Bednarek je slučajno u svom kaznenom prostoru zakačio Martiala, a sudac Dean je nakon pregleda snimke dosudio penal te isključio i Bednareka. Bruno Fernandes (87-11m) je s bijele točke pogodio za 7:0 da bi do kraja susreta United s dva igrača više postigao još dva gola preko Martiala (90) i Jamesa (90+3).

Bila je ovo druga pobjeda 9:0 Mancheste Uniteda na Old Traffordu, a nesretni Southampton i prošle sezone upisao poraz od 9:0, tada ih je razbio Leicester City.