U ČETVRTFINALU LIGE PRVAKA

Fantastičan preokret Uniteda, s porazom prošla i Borussija

19.03.2014 u 20:35

Na rasporedu su posljednje dvije utakmice osmine finala nogometne Lige prvaka. manchester United na svom old Traffordu hvata zaostatak od 0:2 od Olympiacosa, dok Borussia Dortmund čuva prednost od 4:2 iz St. Peterburga

Manchester U. - Olympiacos 3:0 (3:2)
Strijelac: Van Persie 24, 45, 52

Man. United: De Gea, Da Silva, Jones, Ferdinand, Evra, Welbeck (od 82. Fletcher), Giggs, Carrick, Valencia (od 77. Young), Rooney, van Persie (od 90. Fellaini)
Olympiacos: Roberto, Leandro Salino (od 74. Machado), Manolas, Marcano, Holebas, Perez (od 57. Valdez), Ndinga, Dominguez, Maniatis, David Fuster (od 82. Vergos), Campbell

Dortmund - Zenit 1:2 (5:4)
Strijelic: Kehl 38 / Hulk 16, Rondon 73

Borussia D: Weidenfeller, Piszczek, Papastathopoulos, Hummels, Schmelzer (od 77. Durm), Sahin, Kehl, Aubameyang (od 90. Hoffman), Mkhitaryan (od 69. Jojić), Grosskreutz, Lewandowski
Zenit: Malafeev, Aniukov, Hubocan, Lombaerts (od 46. Neto), Criscito, Witsel, Faitzulin (od 74. Smolnikov), Hulk, Shatov, Danny, Kerzhakov (od 62. Rondo)

95' - kraj. Borussia i Manchester Utd. su u četvrtfinalu Lige prvaka
93' - Olympiacos je propustio niz prilika i ispao nakon 12 poraza u engleskoj u 12 dvoboja
90' - Van Persie izlazi na nosilima uz ovacije navijača. Postao je prvi igrač Uniteda strijelac hat-tricka u nokaut utakmici Lige prvaka
87' - Grci su potpuno sabili United na njihovu polovicu, ali minute im prolaze
85' - Weidenfeller zaustavlja sve pokušaje iz ruskih redova, Zenitu ni pobjeda neće pomoći - Borussia ide dalje
79' - De Gea ponovno fantastično brani vrata Uniteda, svakako je jedan od heroja domaćih
77' - Valencia je 70 minuta igrao sa zatvorenim okom zbog suadara glavama, sada ga mijenja Ashley Young

73' - GOOOOOOOL: Zenit je poveo golom Rondona u Dortmundu s 1:2, no trebaju im još dva gola za prolaz
66' - Salino gađa iz srca Unitedovog prostora ravno u De Geu, Olympiacos je preuzeo rizik i idu po gol
63' - Olympiacos je propustio još jednu priliku. zaista nemaju sreće, ali jedan gol Grka sve bi promijenio
60' - žuti karton za Evru. Ako United prođe, on će propustiti prvi dvoboj četvrtfinala
52' - GOOOOOOOL: Potpuni preokret Uniteda. Hat-trick Van Persieja, ovaj gol zabio je iz neobranjivog slobodnjaka
51' - novi silovit šut Hulka, ovaj je otišao preko Borussijinih vrata

45' - GOOOOOOOOL: Giggs pronalazi Rooneya koji idealno daje Van Persieju za laku realizaciju. 2:0!
40' - dvije briljantne obrane De Gee (obje nogom) čuvaju United nakon lijepe kontre Grka

38' - GOOOOOOOL: Sebastian Kehl zabija za izjednačenje i Dortmund je ponovno u vrlo komfornoj situaciji
35' - Roberto fantastično brani pokušaj Evre, United je bio nadomak potpunom povratku
33' - Zenit je puno bolje počeo, ali Dortmund sada uzvraća s dva svoja pokušaja
24' - GOOOOOOOL: Van Persie je izborio i sam pogodio kazneni udarac za vodstvo Uniteda
18' - Giggs ubacuje, a Rooney glavom pogađa vratnicu. Veliki uzdah na Traffordu
16' - GOOOOOOL - prvi pogodak večeri sjajnim šutom potpisuje Hulk, Zenitu treba pobjeda od tri gola razlike za prolaz

15' - dobra prilika za Grke u Manchesteru, Perez puca kada je trebao propustiti loptu
10' - već tri žuta kartona u Manchesteru! Dva za goste i sada Carricku
5' - prva velika prigoda večeri, Aubameyang promašuje vrata Zenita
1' - počeli su dvoboji u Manchesteru i Dortmundu

Na klupi Zenita debitira trener Andre Villas-Boas
Borussia relativno mirno može čekati posrnuli ruski Zenit, već u gostima su pokazali da su bolja momčad
Moyes je prvi puta nakon siječnja u prvih 11 uvrstio Ryana Giggsa, kojemu je to 140. nastup u Ligi prvaka
Prema izvještajima iz Engleske o večerašnjem izdanju Uniteda mogla bi izravno ovisiti i sudbina Davida Moyesa na klupi Uniteda.