ZANIMLJIVA TRADICIJA

Što se to događalo u bazenu dok su Španjolci slavili; jednu scenu svi su zapazili!

17.01.2024 u 08:51

Španjolski vaterpolisti osvojili su europsko zlato nakon što su u finalu u Zagrebu svladali Hrvatsku 11:10, a nakon utakmice jedan detalj u slavlju svima je zapao za oko

Osim nevjerojatnog gola Alvara Granadosa, kojim je postavio konačan rezultat, u redovima španjolske reprezentacije bilo je još junaka.

Jedan od njih je rezervni vratar Eduardo Lorrio Bejar, a koji je ušao u bazen u zadnjoj četvrtini. U tih osam minuta nije primio gol te tako velike zasluge idu njemu, ali i izborniku Davidu Martinu koji je pogodio tom zamjenom.

Kad je završila utakmica, u velikom slavlju Španjolaca u bazenu na Savi dogodila se zanimljiva scena. Španjolci su preokrenuli svoj gol i stavili na njega španjolsku zastavu. Zašto? Zbog tradicije, tako je u nekom sportovima kad se ne primi pogodak, a Bejar je ostao čiste mreže.

• +33
Vaterpolo: Hrvatska - Španjolska, finale Eura Izvor: Pixsell / Autor: igor Kralj/PIXSELL
Španjolci su u Zagrebu osvojili europsko zlato Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL