HRVATI DOBRO KRENULI

Evo kako je Hezonja u pet minuta izazvao ovacije navijača Knicksa; Bogdanović najbolji u Indiani

18.10.2018 u 08:45

NBA sezona u svom drugom danu 73. po redu sezone ponudila je ukupno jedanaest utakmica, a već u svojim prvim nastupima dobru formu su najavili hrvatski košarkaši Mario Hezonja i Bojan Bogdanović

U svom prvom nastupu za New York Knickse 23-godišnji Dubrovčanin Mario Hezonja ostavio je jako dobar dojam. U domaćoj pobjedi nad Atlanta Hawksima 126:107 Hezonja je za 19 minuta ubacio 15 koševa (šut iz igre 6-14, trice 3-7), uz jednu asistenciju. tri skoka i tri osvojene lopte. Posebno je učinkovit Hezonja bio u posljednjoj četvrtini kada je u svega pet minuta ubaco čak 12 koševa čime je oduševio trenera Davida Fizdalea, ali i navijače u Madison Square Gardenu koji su svaki njegov koš proslavili ovacijama.

'Mario Hezonja je bio odličan u drugom poluvremenu i pokazao je da može biti upotrebljiv. Ima visinu i dobar skok šut i mislim da je pokazao da s ena njega može ozbiljno računati', kazao je u analizi utakmice bivši NBA igrač Wally Szczerbiak.

Najbolji kod Knicksa je bio Tim Hardaway Jr. 31 košem, a treba reći kako je za Hawkse debitirao peti izbor ovogodišnjeg NBA drafta Trae Young koji je postigao 14 koševa.

Odličnu formu i još jednu dobru sezonu najavio je i 29-godišnji Mostarac Bojan Bogdanović čiji su Indiana Pacersi lako nadigrali Memphis Grizzliese 111:83. Bogdanović je utakmicu završio s 19 koševa (šut iz igre 7-9, trice 3-3).

Dodajmo još kako je 19-godišnji Slovenac Luka Dončić (deset koševa i osam skokova, šut iz igre 5-16) debitirao porazom u dresu Dallasa. Bolji od njih bili su domaći Phoenix Sunsi 121:100 kod kojih je Devin Booker ubacio 35 koševa, a prvi izbor drafta Deandre Ayton debitirao je s 18 koševa i deset skokova. Dragana Bendera kod Phoenixa nije ulazio u igru.

Na utakmici Toronto Raptors - Cleveland Cavaliers 116:104 nastupio je i 21-godišnji Ante Žižić koji je za 14 minuta u dresu cavsa ubacio pet koševa uz upisao tri skoka i dvije asistencije. Kod Raptorsa je bivši igrač San Antonio Spursa Kawhi Leonard ubacio 24 koša uz 12 skokova i zaradio je ovacije navijača.

Houston Rocketsi, momčad koja je u sezonu ušla dodatno pojačana, poražena je kod kuće od New Orleans Pelicansa 112:131. Vrhunsku utakmicu odigrao je jedan od najboljih igrača lige Anthony Davis koji je upisao 32 koša i 16 skokova, a sjajan je bio i Crnogorac Mirotić s 30 koševa.