reli po estoniji

Estonac i svjetski prvak pobijedio na domaćem terenu te se brzo penje za vodećim u ukupnom poretku

06.09.2020 u 14:46

Estonac Ott Tänak (Hyundai) pobjednik je relija po Estoniji, četvrtoj etapi svjetskog prvenstva (WRC) i prvoj od izbijanja krize s koronvirusom.

Irac Craig Breen (Hyundai) bio je drugi, a Francuz Sébastien Ogier (Toyota) je uspio sačuvati vodeću poziciju u ukupnom poretku nakon što je danas utrku završio kao trećeplasirani.

Svjetski prvak Tänak pobijedio je sa 22,2 sekunde prednosti ispred svog momčadskog kolege Breena, a Ogier je zaostao za pobjednikom 4,7 sekundi.

Ogier u ukupnom poretku ima devet bodova više od momčadskog kolege Britanca Elfyna Evansa koji je danas bio četvrti. Nakon današnje pobjede Tänak se s petog popeo na treće mjesto u ukupnom poretku i zaostaje 13 bodova za vodećim Francuzom.