KVALIFIKACIJE

'Elf' i Italija grabe prema Euru, poraz BiH

03.06.2011 u 23:04

Nogometna reprezentacija Njemačke načinila je još jedan korak prema plasmanu na Europsko prvenstvo u Ukrajini i Poljskoj 2012. godine. U susretu skupine A Nijemci su u Beču pobijedili Austriju 2:1 i nakon šest susreta imaju maksimalnih 18 bodova

'Elf' je stigao do pobjede golom Marija Gomeza u sudačkoj nadoknadi. Gomez je bio strijelac i prvog gola u 44. minuti, dok je gol za Austriju zabio njemački branič Arne Friedrich koji je u 50. minuti zatresao vlastitu mrežu.

U drugom susretu iz ove skupine Belgija i Turska su odigrale 1:1. Belgija je povela u 4. minuti golom Marvina Ogunjimia, a u 22. minuti je izjednačio Burak Yilmaz. Belgijski veznjak Axel Witsel promašio je u 75. minuti jedanaesterac. Njemačka vodi u skupini sa 18 bodova, Belgija ima 11, a Turska 10 bodova, no Turci imaju utakmicu manje.

U skupini C Italija je bez većih problema pobijedila Estoniju 3:0 golovima Giuseppea Rossija (21), Antonija Cassana (39) i Giampaola Pazzinija (68). Slovenija je na gostovanju slavila protiv Farskih Otoka 2:0, a strijelci su bili Matavž (29) i Baldvinson (46-autogol). Na ljestvici vodi Italija sa 16 bodova, Slovenija je druga sa 11 bodova, dok je Srbija treća s osam bodova, ali i utakmicom manje.

U skupini D Francuzi su odigrali 1:1 na gostovanju u Bjelorusiji i zadržali vodeću poziciju na ljestvici. Domaćin je poveo autogolom Erica Abidala u 20. minuti, a dvije minute kasnije izjednačio je Florent Malouda. Rumunjska je kod kuće deklasirala Bosnu i Hercegovinu 3:0 golovima Adriana Mutua (37) i Cipriana Marice (41, 55). Pobjeda domaćina je mogla biti i uvjerljivija, no Cristian Sapunaru je u sudačkoj nadoknadi promašio jedanaesterac. Francuzi vode sa 13 bodova, Bjelorusija ima devet, a Rumunjska i Albanija po osam bodova. BiH je na petom mjestu sa sedam bodova.

U dvoboju skupine E Švedska je na gostovanju pobijedila Moldaviju 4:1 i potvrdila drugu poziciju na ljestvici sa 12 bodova, šest manje od vodeće Nizozemske. Golove za Švedsku zabili su Ola Toivonen (11), Johan Elmander (30,58) i Alexander Gerndt (88), a za domaćine Igor Bugaev (61).

SKUPINA A
Kazahstan – Azerbajdžan 2:1 (Gridin 57, 68///Nadirov 63)
Austrija – Njemačka 1:2 (Friedrich 50ag///Gomez 44, 90)
Belgija - Turska 1:1 (Ogunjimi 4///Yilmaz 22).

SKUPINA C
Farski Otoci - Slovenija 0:2 (Matavž 28, Baldvinsson 47ag).
Italija – Estonija 3:0 (Rossi 21, Cassano 39, Pazzini 68)

SKUPINA D:
Rumunjska - BiH 3:0 (Mutu 36, Marica 40, 55). Promašeni penal: Sapunaru (Rum,90)
Bjelorusija - Francuska 1:1 (Abidal 20ag///Malouda 22)

1. Francuska 6 4 1 1 9:2 13
2. Bjelorusija 6 2 3 1 4:2 9
3. Rumunjska 6 2 2 2 8:6 8
4. Albanija 5 2 2 1 4:4 8
5. BiH 5 2 1 2 6:7 7
6. Luksemburg 6 0 1 5 1:11 1