UKRAJINSKI KUP

Eduardov pogodak pogurao Šahtar prema novom finalu

08.05.2014 u 08:45

U finalu Ukrajinskog nogometnog kupa igrat će međusobno Šahtar iz Donjecka protiv kijevskog Dinama

Šahtar je uz puno muke savladao trećeligaša Slavutiča 3:0 u produžetku, dok je Dinamo puno lakše odradio posao i pobijedio Čornomorec s uvjerljivih 4:0.

Šahtar je na gostovanju kod Slavutiča poveo tek u 105. minuti i to preko hrvatskog reprezentativca Eduarda da Silve (pogodak pogledajte OVDJE). Tada kao da se otvorilo favoriziranim gostima, koji su do kraja postigli još dva gola preko Taisona i Bernarda. Eduardu je ovo bio prvi gol u nacionalnom Kupu ove sezone, a u igru je ušao početkom drugog poluvremena. Darijo Srna nije zaigrao za Šahtar koji je kraj dočekao bez isključenog Ilsinha koji je pocrvenio u samoj završnici.

U Dinamovoj se pobjedi istaknuo dvostruki strijelac Denis Garmaš, a Ognjen Vukojević u igru je ušao u 63. minuti.