senzacija u belgiji

Drugoligaš pokorio elitu i osvojio Kup: Dokaz da još ima nogometnih bajki...

01.05.2019 u 17:05

Nogometaši drugoligaša Mechelena pobjednici su belgijskog Kupa nakon što su u finalnom susretu u Bruxellesu pobijedili Gent sa 2-1.

Gent je poveo u 32. minuti golom Mamadoua Diarre, no šest minuta kasnije izjednačio je Nikola Storm. U drugom poluvremenu Mechelen je stigao do pobjede pogotkom Germana Mere u 62. minuti.

Mechelenu, koji je ove sezone izborio povratak u elitni razred belgijskog nogometa, bio je to drugi naslov pobjednika Kupa nakon što je slavio i 1987. godine.

Iako se ove sezone radi o drugoligašu, radi se o važnom klubu u belgijskoj nogometnoj povijesti koji je četiri puta bio nacionalni prvak, a 1988. godine osvojio je i europski Kup kupova, da bi zatim trijumfirao i u europskom Superkupu, svladavši aktualnog prvaka Europe, nizozemski PSV s ukupnih 3:1 u dva dvoboja.

Gentu je ovo bilo peto finale Kupa i drugi poraz.