serie a

Druga pobjeda Beneventa, Immobile zabio četiri gola, Napoli jesenski prvak...

06.01.2018 u 18:09

Napoli je u susretu 20. kola Serie A na svom San Paolu pobijedio Veronu 2:0 i tako prije kratke stanke potvrdio naslov jesenskog prvaka. Hrvatski reprezentativni veznjak Marko Rog dobio je simboličnu minutažu ušavši za Napoli u igru u 87. minuti...

Golove za Napolitance zabili su Koulibaly (65) i Callejon (78). Napoli trenutačno ima 51 bod, a Verona je pretposljednja, 19. s 13 bodova.

Nikola Kalinić je u teškoj 1:0 pobjedi Milana na San Siru protiv Crotonea igrao od 76. minute, dok je Ante Budimir igrao za goste upravo do te 76. minute. Gol vrijedan tri boda i prekida serije od tri utkamice bez pobjede zabio je Bonucci (54).

Ovom pobjedom Milan je stigao na 10. mjesto s 28 bodova, koliko imaju i sedma Fiorentina, osmi Udinese i deveti Torino, dok je Crotone 18. s 15 bodova.

Ivan Strinić nije konkurirao za nastup u momčadi Sampdorije koja je izgubila na gostovanju kod posljednjeg Beneventa 2:3. Sampdoria je ostala šesta s 30 bodova, dok je odjednom probuđeni Benevento - nakon druge uzastopne pobjede - i dalje ostao uvjerljivo posljednji na ljestvici, ali sada ima sedam bodova.

• +4
Serie A, 20 kolo Izvor: Reuters / Autor: REUTERS/Alessandro Garofalo

Petar Brlek igrao je do 76. minute u 1:0 domaćoj pobjedi Genoe protiv Sassuola. Oba kluba sada imaju po 21 bod te se nalaze na diobi 14. mjesta.

Junak kola bio je napadač Lazija Ciro Immobile koji je zabio četiri gola u 5:2 gostujućoj pobjedi njegove momčadi protiv SPAL-a.

U petak su Chievo i Udinese te Fiorentina i Inter podijelili bodove igravši 1:1.