u gradu robina hooda

Donna u naletu, izborila je polufinale Nottinhgama

16.06.2017 u 15:47

Donna Vekić plasirala se u polufinale WTA turnira u Nottinghamu nakon što je za sat i 14 minuta igre pobijedila Grkinju Mariu Sakkari 6:2, 6:3

Donna Vekić je prohujala kroz prvi set, tri puta je oduzela servis protivnici, ali na početku drugog seta Sakkari ju je iznenadila, došavši do 'breaka'.

No, Hrvatica je brzo vratila izgubljeni servis, te je poravnala na 2:2, a novi 'break' napravila je u osmom gemu te je tako došla u priliku da servira za meč.

Grkinja Sakkari povela je 30:0, ali Vekić je ipak zadržala koncentraciju i drugu meć-loptu pretvorila je u pobjedu, pa sada Vekić vodi 2-1 u međusobnim dvobojima.

U polufinalu Vekić će igrati protiv bolje iz susreta Čehinje Lucije Šafarove i Bugarke Cvetane Pironkove.