bizarnost na otoku

Dokazali da je u nogometu moguće pobijediti bez ijednog udarca u okvir gola

12.01.2019 u 18:37

Nogometaši Burnleyja uspjeli su pobijediti u 22. kolu Premiershipa na svom stadion Fulham rezultatom 2:1, iako su gubili i nisu prema statistici uputili niti jedan udarac u okvir gola...

Burnely je prošle sezone bio jedno od najugodnijih iznenađenja engleskog prvenstva i izborio je plasman u kvalifikacije za Europsku ligu, no nije dogurao do grupne faze.

• +3
Premier liga, Burnley - Chelsea Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

U novoj sezoni čarolija momčadi trenera Seana Dychea kao da je nestala, no u posljednjih nekoliko kola nekako ipak pobjeđuje i bježi s dna Premiershipa.

Trijumf je Burnley ostvario i ove subote u derbiju začelja protiv Fulhama, ali na prilično bizaran način.

Naime, gosti su poveli golom Andrea Schurllea već u 2. minuti, no onda je Fulhamov John Bryan skrenuo loptu u svoju mrežu u 20. minuti, da bi autogol dvije minute kasnije postigao i Denis Odoi.

Tako je Burnley stigao do pobjede bez ijednog statistički priznatog udarca u okvir gola u 90 minuta, što je zaista rijetkost, ali ovo je dokaz je moguće.

Na ljestvici se Fulham kojeg ne pretjerano uspješno vodi Claudio Ranieri zakopao na dnu na pretposljednjem mjestu, a Burnley je skočio na 15. mjesto, no još uvijek nije siguran u borbi za opstanak...