Pred nogometašima Dinama utakmica je 35. kola SuperSport Hrvatske nogometne lige, u kojem će Modri kao gosti igrati protiv Lokomotive na Maksimiru. Dvoboj je na rasporedu u subotu od 19.15 sati (MAXSport 1, MAXtv)
Dinamo je u utrci za naslov, te mu do kraja prvenstva trebaju pobjede kako bi eventualno pretekli Rijeku. Naravno, ako momčad s Rujevice uopće i pruži priliku Modrima, to jest 'prospe' bodove u ta zadnja dva kola.
Dakle, Perkovićeva momčad ne ovisi sama o sebi, ali mora pobjeđivati.
Ovog četvrtka Modri su pak doznali a će subotnji ogled protiv Lokomotive suditi splitski arbitar Duje Strukan, isti onaj kojeg su kritizirali nakon Kup okršaja protiv Osijeka u veljači ove godine.
>> MAXSport – najbolje od hrvatskog nogometa! Više informacija OVDJE.
Podsjetimo, Dinamo je tada izgubio, ali žalili su se Dinamovi igrači na Strukanovu odluku da se igra po nenormalnim vremenskim uvjetima.
'Prije svega, GNK Dinamo čestita našim igračima što su u srijedu, unatoč potpuno nenogometnim i neregularnim uvjetima, dali sve od sebe, izašli na teren i borili se do kraja utakmice.
Nažalost, umjesto da uživamo u kvalitetnoj nogometnoj predstavi, svjedočili smo utakmici koja se odigravala u apsolutno neregularnim uvjetima, iz razloga poznatih samo glavnom sucu utakmice koji nije htio odgoditi i prekinuti susret unatoč uvjetima u kojima je bila ugrožena regularnost utakmice, a još više i zdravlje igrača Osijeka i Dinama. Stav GNK Dinamo je da nogomet u ovakvim nenogometnim i po zdravlje opasnim uvjetima nema smisla jer zdravlje igrača mora biti od najveće važnosti i smatramo da sudac koji je odlučio i cijelo vrijeme bio neshvatljivog stava da se utakmica može igrati unatoč po zdravlje opasnim uvjetima, nikada više ne bi smio suditi na ovoj razini nogometa.
Utakmica s Osijekom je iza nas i to ne možemo promijeniti. Činjenica je da se Osijek bolje snašao na terenu i s(p)retno slavio i zbog toga im sportski pružamo ruku i čestitamo, ali iz svima jasno vidljivih razloga prisiljeni smo obratiti se Hrvatskom nogometnom savezu i sudačkoj komisiji jer smo razočarani jučerašnjim odlukama glavnog suca utakmice te očekujemo reakciju nadležnih tijela jer GNK Dinamo nema više povjerenja u njega i njegove sudačke odluke.
Naša je dužnost reagirati da se ovakve situacije nikada više ne ponove i da nogomet bude igran u nogometnim uvjetima koji omogućuju prije svega sigurne uvjete za igrače kako bi i oni i navijači mogli uživati u nogometnoj igri koju svi volimo.
GNK Dinamo‘, pisalo je u Dinamovom priopćenju.