JUNIORSKA LP

Dinamovi talenti poveli, ali u drugom dijelu doživjeli raspad

22.11.2016 u 16:12

Mladi nogometaši Dinama poraženi su u petom kolu juniorske Lige prvaka od Lyona 1:2 te su tako i prije posljednje utakmice izgubili šanse za plasman u nokaut fazu ovoga natjecanja

Za Dinamo je dobro počelo, mladi igrači hrvatskog predstavnika poveli su već u osmoj minuti golom Špikića poslije sjajnog ubačaja Fintića. Do poluvremena 'modri' su rutinski održavali stečenu prednost, čak su mogli i zabiti te tako možda slomiti suparnika.

No, u nastavku se dogodio raspad. Lyonovi nogometaši su se probudili, krenuli goropadnije i ofenzivnije. Francuzi su imali sve više izglednih situacija, a do izjednačenja su stigli u 66. kada je Aouar kaznio dvije vezane pogreške domaćina.

Preokret se dogodio u 83., jer je Maolida iz blizine pogodio za 1:2. U tim trenucima Dinamo je imao i igrača više, jer se tri minute ranije ozlijedio Đurasek, a 'modri' sastav je iskoristio sve zamjene.

Tako je Dinamo ostao zadnja momčad s četiri osvojena boda i šesto kolo u Torinu za modre je za čast, jer su šanse za prolazak izgubljene.