GOLIJADA ZA KRAJ!

Dinamo završio pripreme pobjedom u Puli

Milan Badelj

Izvor: Cropix / Autor: CROPIX / Nenad Dugi

Tjedan dana prije nastavka Prve HNL, Dinamo je gostovao na obnovljenom stadionu Aldo Drosina u Puli i pobijedio domaćina Istru 1961. sa 4:3

Nogometaši Istre 1961. ugostili su na obnovljenom i ušminkanom stadionu Aldo Drosina zagrebački Dinamo i kao dobri domaćini prepustili pobjedu renomiranom gostu. No nije sve dobro krenulo po momčad Vahida Halilhodžića. Istrani su poveli preko Tipurića i Stranatića do 31. minute sa 2:0, a Badelj je potkraj prvog dijela smanjio na 1:2. To je ujedno bio i završni rezultat prvog poluvremena.

U nastavku su gledatelji vidjeli još četiri pogotka, tri u mreži domaćeg golmana te jedna u mreži Zagrepčana. Prvo je u 74. minuti Badelj s bijele točke zabio i svoj drugi gol, a tri minute kasnije Palić je posve preokrenuo rezultat u korist Dinama. Na 4:2 povisio je Kramarić u 81. minuti, a na konačnih 3:4 smanjio je Šehić u posljednjim trenucima susreta s bijele točke.