IGRA DALEKO OD ŠAMPIONSKE

Dinamo u završnici izvukao bod kod Slavena; domaćin je obranu 'modrih' učinio smiješnom!

04.05.2018 u 22:15

I u drugoj utakmici 33. kola Hrvatski Telekom Prve lige dogodilo se iznenađenje. Slaven Belupo je u Koprivnici zaustavio Dinamo (2:2)

Nakon što je Rijeka kiksala očekivalo se da će 'modri' u Koprivnici staviti obje ruke na trofej za prvaka, ali dogodilo se suprotno.

Potvrdilo se kako Dinamo na terenu ne izgleda dobro i vodeća momčad prvenstva, koja je kod Slavena došla po pobjedu, na kraju je spašavala bod do kojeg je došla u završnici susreta.

• +4
Slaven Belupo - Dinamo, 33. kolo HT Prve lige, 2017/18. Izvor: Pixsell / Autor: Vjeran Zganec-Rogulja/PIXSELL

Slaven je poveo u 14. minuti kada je Ivanovski izbjegao zaleđe smušene obrane gostiju, zatim dva puta zavaljao Livakovića i s lijeva iskosa pogodio mrežu za 1:0.

Slaven Belupo – Dinamo 1:0, Ivanovski 14' Izvor: Društvene mreže

Dinamo je bio slab u prvom poluvremenu, ali i u takvom izdanju je došao do izjednačenja u trećoj minuti sudačke nadoknade prvog dijela. Hajrović je opalio neki poluvolej koji se odbio od terena taman na glavu Budimira koji je postigao prvijenac za maksimirski klub.

Slaven Belupo – Dinamo 1:1, Budimir 45+3' Izvor: Društvene mreže

U nastavku je Jurčevićeva družina imala slabu inicijativu, a Slaven je prijetio iz kontri. I u 67. minuti dogodila se nova izgubljena lopta Dinama, Ivanovski je odličnom asistencijom pronašao Vidovića koji je dva braniča 'modrih' napravio smiješnima za novu prednost 2:1.

Slaven Belupo – Dinamo 2:1, Vidović 68' Izvor: Društvene mreže

Kako se bližio kraj Dinamo je pojačao pritisak, a u 87. Benković je glavom poslije Ćorićevog ubačaja kornera pogodio za 2:2 iako je to sumnjiva sittuacija, jer ostaje dojam da je mladi stoper rukama prije toga napravio prekšaj na Slavenovom nogometašu.

Slaven Belupo – Dinamo 2:2, Benković 87' Izvor: Društvene mreže

U sedam minuta sudačke nadoknade vidjeli smo opsadu Slavenovog gola, ali je domaćin zasluženo izdržao.

Dinamo je i s kiksom povećao prednost pred Rijekom na sedam bodova, a Hajduk zaostaje osam i ima utakmicu manje.

Inače, u zadnja tri kola Dinamo u gostima igra s Lokomotivom i Rudešom te na Maksimiru s Interom.

Slaven Belupo – Dinamo 2:2, 33. kolo 2017./18. (izjave) Izvor: Društvene mreže