ŠITUM ČOVJEK ODLUKE

Dinamo slomio odličnu Goricu i napravio ogromnu prednost ispred najvećih rivala

02.12.2018 u 17:29

U dvoboju 16. kola HT Prve lige nogometaši Dinama pobijedili su na Maksimiru Goricu s minimalnih 1:0, zahvaljujući pogotku Marija Šituma...

Nakon posrtaja protiv Rijeke na Rujevici u prošlom kolu, momčad koju vodi Nenad Bjelica vratila se ove nedjelje na pobjednički kolosijek.

• +3
HT Prva liga, 16. kolo: Dinamo - Gorica Izvor: Pixsell / Autor: Matija Habljak/PIXSELL

Protiv opasne Gorice Dinamo je bio bolja momčad tijekom većeg dijela susreta i na kraju stigao do zasluženog trijumfa, dok je Jakirovićeva družina još jednom pokazala da nikome neće biti lako igrati s njom ove sezone u HT Prvoj ligi.

Bio je to dvoboj u kojem su 'modri' imali bolje prilike u prvom dijelu, a najbolju u 27. minuti kada se Gojak oslobodio u kaznenom prostoru, no umjesto da pokuša savladati Kahlinu, pokušao je proigrati suigrače, no njegova ih lopta nije pronašla.

U drugi dio Dinamo je krenuo odlučno i mogao povesti u 51. minuti, no Kahlina je vješto zaustavio Šitumov udarac s lijeve strane u bliži kut. Ipak, četiri minute kasnije isti igrač savladao je golmana Gorice, iz blizine nakon ubačaja iz kornera i asistencije Petkovića.

Dinamo - Gorica 1:0 (Šitum 55) Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

U završnici susreta Gorica je ozbiljno pritisnula i mogla izjednačiti, no u 87. minuti Dvorevković je pogodio glavom gredu i tako propustio priliku zagorčati život 'modrima', a Suk je još bolju priliku nakon prekida propustio pucajući sam s desetak metara nogom pokraj gola.

Dinamo je ovim trijumfom povećao svoju prednost ispred Rijeke i Lokomotive na ogromnih devet bodova, a Osijek zaostaje 11. Gorica i dalje drži respektabilno peto mjesto ispred Hajduka, s izgledima do kraja sezone izboriti ulazak u kvalifikacije za Europsku ligu...

Dinamo - Gorica, izjave trenera Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo

HT Prva liga, 16. kolo:

Dinamo – Gorica 1:0 (Šitum 55)

Dinamo - Gorica 1:0 (16. kolo 2018./19., 2.12.), sažetak Izvor: Screenshot / Autor: Vimeo