POBJEDA U PLETERNICI

Dinamo s četiri laka komada najavio početak lige

09.07.2013 u 19:52

Nogometaši Dinama ostvarili su pobjedu rezultatom 4:1 u prijateljskoj utakmici protiv Slavije, tri dana uoči početka MAXtv Prve lige

Dinamo je treću godinu zaredom uoči početka sezone došao odigrati prijateljsku utakmicu u Pleternici, kod domaćina koji je prošle godine završio kao treći klub 3. lige istok. Iako bez Šimunića, Jedvaja, Šimunovića, Sammira, Halilovića, Beqiraja, Krstanovića, Brodića, Rukavinu i Sarea, Jurčić je u Pleternici izveo prilično jak sastav s tri nove strane zvijezde, Miglioreom, Soudanijem i Fernandesom te bivšim 'topnikom' Lokomotive Andrejom Kramarićem u napadu.

Gostujuća momčad povela je golom Kramarića u 25. minuti na asistenciju Soudanija, da bi u 35. minuti Žafaranić izjednačio iz kaznenog udarca. No, zatim su Pamić i Brozović odveli Dinamo do nedostižne prednosti, da bi u samoj završnici Kramarić svojim drugim pogotkom dovršio posao za 'modre'.

Podsjetimo, MAXtv Prva liga počinje u petak, a Dinamo otvara prvenstvo dvobojem protiv Osijeka na Maksimiru.