24.11.2015 u 22:32

• +9

Arsenal FC - GNK Dinamo Zagreb

Izvor: Pixsell / Autor: Marko Prpić

Danas su na rasporedu utakmice petog kola nogometne Lige prvaka. U akciju će i hrvatski predstavnik Dinamo koji gostuje u Londonu kod Arsenala, a tekstualni prijenos pratite na tportalu (20.45)

ARSENAL: Čech - Bellerín, Mertesacker, Koscielny, Monreal - Flamini, Cazorla - Campbell, Özil, Sánchez - Giroud
DINAMO:
Eduardo - Pinto, Sigali, Taravel, Mățel - Machado, Gonçalo, Antolić - Pjaca, Rog, Fernandes

Arsenal - Dinamo
3:0

90+2 - kraj utakmice
90+1' - Pjacina bomba daleko od gola
88' - još jedna prilika za domaćina, ubačaj za Özila koji glavom puca pored gola i istrčalog Eduarda
78' - Arsenal se počeo poigravati s Dinamom
73' - Dinamo je bio blizu gola, prvo je Čech obranio udarac iz blizine, a zatim Rog iz teške situacije pogodio vratnicu
69' - 3:0 - GOOOL - Campbell je sjajno pronašao Sancheza koji je izbjegao zaleđe, zaobišao Eduarda i poentirao
64' - Campbell iz voleja s lijeva iskosa srećom po Dinamo pored lijeve vratnice
63' - Pintov ubačaj ravno u ruke gotovo nezaposlenog Čecha
57' - Matel je prošao po lijevoj strani i pucao, ali samo korner
53' - jako puno pogrešaka Dinamovih igrača, ne izgleda to nimalo dobro
47' - odmah u drugom dijelu Eduardo je u dva navrata spašavao svoja vrata

43' - treći gol visi u zraku, Özil je pucao sa 12 metara, a Eduardo sjajno reagirao i zaustavio udarac
33' - 2:0 - GOOOL - greška Sigalija i ekspresna kazna, strijelac je Sanchez

29' - 1:0 - GOOOL - brza kontra, ubačaj Sancheza s lijeve strane i Özil je zabio glavom sa pet metara

22' - nova prijetnja, Giroud je promašio volej sa oko 14 metara
18' - Dinamo je uspio malo smiriti situaciju na terenu, ali je bezopasan prema naprijed
12' - sve jači pritisak domaćina, Dinamovi igrači polako ispadaju nakon brzih kombinacija
7' - prva prilika, Campbell je probio desnu stranu, gurnuo na osam metara za usamljenog Cazorlu, a on je opalio preko gola
5' - zasad Dinamo izgleda vrlo dobro, neporobojno u defanzivi, a bezo u napadu, no to su uvodne minute
1' - počela je utakmica, Dinamo je izborio korner, ali nije bilo prave opasnosti

OSTALE UTAKMICE

Barcelona - Roma 6:0 (Suarez 15, 44, Messi 18, 60, Pique 56, Adriano 77)
Bayern - Olympiacos 4:0 (Douglas Costa 8, Lewandowski 16, Müller 20, Coman 70)
Porto - Dinamo K. 0:2 (Jarmolenko 35-11m, Gonzalez 64)
Maccabi - Chelsea 0:3 (Cahill 20, Willian 73, Oscar 77)
Lyon - Gent 1:1 (Ferri 7 / Miličević 32)
BATE - Bayer 1:1 - kraj
Zenit - Valencia 2:0 - kraj

----------------------------------------------------------------------------------------

'U Zagrebu smo nesretno izgubili kada smo ostali sa 10 igrača, ali i tako smo trebali ostvariti bolji rezultat. Ulovili su nas na kontre, kao i iz prekida, ali sada smo fokusirani na novu utakmicu i unatoč problemima s ozljedama sigurno možemo do dobrog rezultata', rekao je trener Arsenala Arsene Wenger, koji nije propustio priliku spomenuti "slučaj Ademi" i četiri godine kazne za igrača, koji je nastupio dopingiran baš u tom dvoboju protiv Arsenala u Zagrebu.

'Ne možete utvrditi da suparnik ima dopingiranog igrača i onda ne poništiti rezultat te utakmice. Ne želim previše pričati o karijeri kažnjenog igrača, ali ne slažem se s Uefinim pravilnikom jer ovo zapravo znači da prihvaćaju doping.'

'Svaki rezultat osim poraza bio bi fantastičan. Svjesni smo Arsenalove snage, njihove velike kvalitete. Dat ćemo sve od sebe za eventualno iznenađenje. Nećemo srljati, pokušat ćemo igrati na način na koji smo igrali prvu utakmicu', pričao je Dinamov strateg Zoran Mamić.