PET OD PET

Savršeni Rusi; u Ligi prvaka nitko kao Zenit

24.11.2015 u 19:57

Nogometaši Zenita upisali su i petu pobjedu u H skupini Lige prvaka nakon što su u St Peterburgu pobijedili Valenciju 2-0, dok su BATE Borisov i Bayer Leverkusen u susretu E skupine odigrali 1-1

Zenit je i prije ove utakmice izborio plasman u osminu finala, a pobjedom protiv 'šišmiša' osigurao je i prvo mjesto u skupini. Ruski sastav je do pobjede stigao postigavši po jedan pogodak u svakom poluvremenu, a strijelci su bili Oleg Šatov u 15. minuti, te Artem Dzjuba u 74. minuti. Valencija je posljednjih 10 minuta igrala s igračem manje nakon što je isključen Ruben Vezo.

U drugom dvoboju iz ove skupine večeras se sastaju Lyon i Gent.

U prvom susretu iz skupine E BATE Borisov i Bayer Leverkusen su remizirali 1-1. Domaćin je poveo već u 2. minuti golom Mihajla Gordeičuka, a izjednačio je Admir Mehmedi u 68. minuti. Tin Jedvaj nije nastupio za Bayer zbog ozljede, a Dario Krešić je utakmicu pratio s gostujuće klupa za pričuve.

Večeras se još sastaju Barcelona i Roma.