opasno po zdravlje

Dinamo je doznao izuzetno važnu vijest; UEFA se na kraju ipak smilovala i pomaknula termin uzvratne utakmice na Cipru

23.07.2021 u 15:49

Bionic
Reading

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Sponzor rubrike

Hrvatski prvak Dinamo je objavio da je došlo do promjene satnice uzvratne utakmice 2. pretkola Lige prvaka protiv ciparske Omonije, koja je na rasporedu u Nikoziji u utorak, 27. srpnja

U utorak je Dinamo u prvoj utakmici 2. pretkola Lige prvaka na Maksimiru svladao Omoniju 2:0. Vodeći gol za Dinamo zabio je Lovro Majer u 65. minuti, a u 81. minuti je na njegov ubačaj za 2:0 glavom pogodio Kristijan Jakić.

Solidna je to prednost 'modrih' uoči uzvrata koji je na rasporedu u utorak, 27. srpnja. No, trener Damir Krznar na toj utakmici gotovo sigurno neće moći računati na ozlijeđenog kapetana Arijana Ademija, dok bi Luka Ivanušec - koji je također prisilno morao napustiti teren na utakmici s Omonijom - trebao biti spreman.

No, postojao je jedan veliki problem, a to je termin odigravanja utakmice. UEFA je uzvratni susret Omonije i Dinama prvo zakazala za 17 sati po lokalnom vremenu, no na kraju se ipak smilovala i poslušala molbu klubova da se utakmica pomakne na kasniji termin.

Razlog promjene satnice je velika vrućina koja bi vladala da je utakmica igrana u 17 sati po lokalnom vremenu. Temperature bi sljedećeg tjedna u terminu odigravanja utakmice na Cipru trebale ići i preko 40 stupnjeva Celzijusa, pa je pitanje koliko će uopće pomoći ovo pomicanje za samo sat vremena.

Dinamo - Omonia
  • Dinamo - Omonia
  • Dinamo - Omonia
  • Dinamo - Omonia
  • Dinamo - Omonia
  • Dinamo - Omonia, Kristijan Jakić
    +45
Dinamo - Omonia, 2. pretkolo Lige prvaka, 2021/22. Izvor: Pixsell / Autor: Sanjin Strukic/PIXSELL

Prognoze kazuju kako bi za vrijeme utakmice u Nicosiji temperatura trebala biti od 36 do 38 stupnjeva, a to bi moglo biti kobno za zdravlje nogometaša, bez obzira na pomaknuti termin...

No, koliko se u stvari UEFA smilovala Omoniji i Dinamu? Toliko da će se utakmica umjesto u prvotnom terminu (17 sati) igrati od 19 sati po lokalnom vremenu, odnosno u 18 sati po hrvatskom vremenu.

Pobjednik ovog para u 3. pretkolu Lige prvaka će igrati protiv boljeg iz dvoboja između varšavske Legije i estonske Flore.

Sve utakmice UEFA Lige prvaka, UEFA Europske lige i Hrvatski Telekom Prve lige možete gledati na MAXtv-u (Arenasport). Više informacija OVDJE.