Ždrijeb nove ligeške faze Lige prvaka održat će se 28. kolovoza u Monacu, s početkom u 18 sati.
Postupak će biti identičan kao i prošle godine – 36 klubova bit će raspoređeno u četiri jakosne skupine na temelju koeficijenta, a potom će softver izvući protivnike uz uobičajena pravila: iz svake skupine po dvije momčadi, bez dvoboja klubova iz iste zemlje i najviše dva protivnika iz iste države.
To znači da će svaka momčad imati ukupno osam suparnika – po jednog kod kuće i jednog u gostima iz svake jakosne skupine. Konačan raspored utakmica s datumima i satnicama bit će objavljen najkasnije do subote, 30. kolovoza.
Jedinstveni show za Europsku i Konferencijsku ligu
Dan kasnije, 29. kolovoza u 13 sati, na istom mjestu – u slavnom Grimaldi Forumu u Monacu – održat će se i jedinstvena ceremonija ždrijeba Europske lige i Konferencijske lige. Po prvi put oba će natjecanja dobiti zajednički show, a UEFA najavljuje maksimalan fokus i posebno osmišljeni format koji će istaknuti važnost oba trofeja.
Za razliku od Lige prvaka, ovdje neće biti fizičkih kuglica – softver će na početku ždrijeba odmah izvući sve protivnike, pa i raspored domaćih i gostujućih utakmica. Rezultati će potom biti otkrivani postupno, skupinu po skupinu, kako bi se zadržala napetost i jasnoća za gledatelje. Detaljan raspored utakmica objavit će se najkasnije do nedjelje, 31. kolovoza.
Dinamo i Rijeka među sudionicima
Hrvatski nogomet imat će svoje predstavnike i u ovom dijelu europske priče – u ždrijebu će se naći Dinamo i Rijeka, koji će ondje doznati svoje protivnike u novoj sezoni Europske lige i/ili Konferencijske lige. Njihovi će navijači tako s posebnom pažnjom pratiti ceremoniju u Monacu, u iščekivanju europskih izazova koji slijede na jesen.
Cijeli ždrijeb, uključujući onaj Lige prvaka, bit će moguće pratiti uživo i besplatno putem službene stranice UEFA.com.