Dinamo ga se olako riješio, a on u Turskoj radi čuda

22.09.2017 u 22:48

Čileanac Junior Fernandes drugi dio prošle sezone odigrao je na posudbi u turskom Alanyaspora, potom se nakratko vratio u Dinamo, no 'modri' su ga nakon ispadanja iz Europske lige odlučili prodati turskom prvoligašu kojeg vodi bivši izbornik BiH Safet Sušić

Dinamo je za Juniora Fernandesa dobio dva milijuna eura odštete, no na terenu je izgubio puno više. Realno, Čileanac je bio preskup (900.000 eura godišnja plaća) jer 'modri' ove sezone neće igrati u Europi, pa je njegova prodaja bila logična.

A Junioru turski nogomet, čini se, odgovara. I to kako. U prve se dvije utakmice malo uigravao, a onda 'eksplodirao' u najvažnijem trenutku. U 6. kolu Alanyaspor je stigao na teško gostovanje u Trabzon kod Trabzonspora.

Krenulo je očekivano, domaćin je već u 32. minuti vodio 3:0 golovima Kucke i dvaput Yilmaza i sve je mirisalo na težak poraz Alanyaspora. A onda su se ukazale dvije zvijezde - Junior Fernandes i Brazilac Vagner Love koji je u bogatoj karijeri zabijao za Palmeiras, Flamengo, moskovski CSKA, Monaco, Corinthians...

Zabio je prvo Love za 3:1 u sudačkoj nadoknadi prvog poluvremena. Potom je Junior Fernandes u 55. minuti smanjio na 3:2, a za kraj je ponovno Vagner Love zabio dva gola, oba iz penala (u 68. i 82. minuti) za potpuni preokret i veliku pobjedu Alanyaspora u gostima kod Trabzonspora!