PREMIERSHIP

Derbi pripao Liverpoolu; 'redsi' ostali u igri za naslov prvaka koji toliko dugo čekaju

  • Autor: D. S. / Hina
  • Zadnja izmjena 14.04.2019 22:47
  • Objavljeno 14.04.2019 u 22:47
tportal

Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

U derbiju 34. kola engleskog prvenstva nogometaši Liverpoola svladali su na svom Anfieldu Chelsea sa 2-0 (0-0) i tako se vratili na vrh ljestvice s dva boda prednosti i utakmicom više od branitelja naslova Manchester Cityja koji je u ranijem nedjeljnom dvoboju slavio sa 4-1 na gostovanju kod Crystal Palacea

Najveće zasluge za pobjedu idu Mohamedu Salahu, čija je borbenost odigrala važnu ulogu kod prvog pogotka koji je glavom postigao Sadio Mane na ubačaj Jordana Hendersona u 51. minuti. Samo dvije minute poslije Salah je gromovitim udarcem s ruba kaznenog prostora pogodio desni gornji kut i svladao gostujućeg vratara Kepu Arrizabalagu.

Liverpool je tako okrunio nadmoć u drugom poluvremenu u kojem su igrači Juergena Kloppa uputili 11 udaraca prema vratima Chelseaja, a gosti samo tri.

Hrvatski reprezentativci, Dejan Lovren kod Liverpoola i Mateo Kovačić kod gostiju, nisu ulazili u igru.

Za 27. ovosezonsku prvenstvenu pobjedu 'građana' dva pogotka postigao je Raheem Sterling u 15. i 63. minuti, a tri boda je potvrdio Gabriel Jesus golom u 90. minuti. Za domaće je jedini strijelac bio Luka Milivojević u 81. minuti iz slobodnog udarca.

  • +5
  • +2

Premier liga, Liverpool - Chelsea

Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Liverpool ima 85 bodova iz 34 nastupa, a Manchester City je skupio 83 boda u 33 utakmice, koliko ih je odigrao i trećeplasirani Tottenham sa 67 bodova. Chelsea je četvrti sa 66 bodova iz 34 nastupa. Za mjesta u Ligi prvaka još se bore Manchester United (64) i Arsenal (63). 'Topnici' još moraju odigrati utakmicu 34. kola protiv Watforda u ponedjeljak od 21 sat, a ostaje im i zaostali dvoboj 31. kola protiv Wolverhamptona.

U zoni ispadanja su otpisani Huddersfield (14) i Fulham (20), te Cardiff (28) koji ima pet bodova zaostatka za Brightonom (33) na 17. mjestu.

Engleska 1. liga

Crystal Palace-Manchester City1:3
Liverpool-Chelsea2:0
Utk.Pob.Ner.Izg.Bod.
1.Liverpool34267185
2.Manchester City33272483
3.Tottenham332211067
4.Chelsea34206866
5.Manchester United33197764
6.Arsenal32196763
7.Leicester341451547
8.Wolverhampton331381247
9.Everton341371446
10.Watford321371246
11.West Ham341261642
12.Bournemouth341251741
13.Crystal Palace341161739
14.Burnley341161739
15.Newcastle United341081638
16.Southampton33991536
17.Brighton32961733
18.Cardiff33842128
19.Fulham34552420
20.Huddersfield34352614

Sljedeće utakmice

15.4.Watford-Arsenal
16.4.Brighton-Cardiff
20.4.Manchester City-Tottenham
20.4.Bournemouth-Fulham
20.4.Huddersfield-Watford
20.4.Wolverhampton-Brighton
20.4.West Ham-Leicester
20.4.Newcastle United-Southampton
21.4.Everton-Manchester United
21.4.Cardiff-Liverpool

Pregled tjedna bez spama i reklama

Prijavi se na naš newsletter i u svoj inbox primaj tjedni pregled najvažnijih vijesti!