engleska liga

Dejan Lovren 'asistirao' Kaneu za gol već u 47. sekundi utakmice; Liverpool na kraju ipak 'okrenuo' Tottenham

27.10.2019 u 20:20

U derbiju 10. kola engleskog nogometnog prvenstva, reprizi finala Lige prvaka, Liverpool je pobijedio Tottenham 2:1 nakon što su 'spursi' poveli od 47. sekunde derbija

Gosti su šokirali Anfield već u 47. sekundi utakmice. Son Heung-Min je pucao s ruba kaznenog prostora, lopta se od glave Dejana Lovrena odbila u vratnicu, a Harry Kane je iskoristio ovaj dar te hladnokrvno pospremio odbijanac u gol domaćina. Bio je to jedini udarac Tottenhama u prvom dijelu u okvir suparničkog gola, ali dovoljan da 'zamrzne' Anfield i momčad 'redsa'.

Liverpool je do kraja poluvremena imao nekoliko sjajnih prilika, no pričuvni golman Paulo Gazzaniga je radio čuda na golu 'spursa'.

U 27. minuti je skinuo udarac Salaha s ruba kaznenog prostora, a potom i odbijanac Firmina. Samo dvije minute kasnije obranio je udarac Virgila van Dijka, a nedugo potom i fantastičan pokušaj Alexandera-Arnolda.

• +7
Premier liga, Liverpool - Tottenham Izvor: EPA / Autor: PETER POWELL

'Redsi' su uspjeli izjednačiti u 52. minuti preko kapetana Jordana Hendersona, a europski prvak je okrenuo rezultat u 75. minuti golom Mohameda Salaha iz kaznenog udarca.

Prekršaj je napravio Serge Aurier oborivši Manea. Dejan Lovren odigrao je cijeli susret za Liverpool, a u 50. minuti je dobio žuti karton.