NBA LIGA

Dario Šarić uništio Golden State, Utah i Bojan Bogdanović dominiraju; ružna tučnjava dva All-Star centra u Philadelphiji

31.10.2019 u 10:53

Hrvatski košarkaš Dario Šarić je u pobjedi Phoenixa nad Golden Stateom zabio 16 koševa, Bojan Bogdanović je pobjedi svojih Utah Jazza pridonio sa 14 koševa, dok je Ivica Zubac u porazu LA Clippersa ubacio osam koševa.

Šibenčanin Dario Šarić je odigrao 31 minutu i u tom je vremenu ubacio 16 koševa (šut iz igre 7/15, trice 2/5), dodavši pritom devet skokova, pet asistencija i isto toliko blokada za pobjedu Phoenixa od 121:110 nad Golden State Warriorsima. Bila je to najbolja Šarićeva utakmica u novom klubu, a svojom igrom napravio je dosta nereda u nekad anajmoćnijoj NBA momčadi. No, Warriorsi su na toj utakmici ostali bez Stepha Currya zbog loma lijeve ruke. Naime, Curry se ozlijedio u četvrtoj minuti treće četvrtine nakon sudara s centrom Sunsa Aronom Baynesom kada su Warriorsi zaostajali 54-83. Kako je Šarić igrao pogledajte OVDJE.

Najbolji strijelac utakmice i Phoenixa bio je Devin Booker sa 31 ubačejem, a Baynes je utakmicu završio sa 24 koševa i 13 skokova, dok je Warriorse predvodio rookie Eric Paschall sa 20 koševa. Phoenix sada ima omjer pobjeda i poraza 2-2.

U okršaju Bogdanovićevih Utah Jazza i LA Clippersa Ivice Zubca u Salt Lake Cityju slavio je Jazz sa 110-96, a Bogdanović je u 31 minuti zabio 14 koševa (šut iz igre 5/11, trice 2/5), pridodavši tome četiri skoka i dvije asistencije. Kako je Bogdanović igrao pogledajte OVDJE.

Najbolji pojedinac Utaha bio je Mike Conley sa 29 poena, dok je Donovan Mitchell dodao 24. Clipperse, koji su bili bez Kawhija Leonarda (odmor) i Paula Georgea (ozljeda), predvodili su Lou Williams sa 24 koša i JaMychal Green sa 23 koša. Ivica Zubac je u 18 minuta upisao uz stopostotan šut iz igre osam koševa (4/4), osam skokova, jednu asistenciju i dva bloka.

Obje momčadi imaju omjer pobjeda i poraza 3-1.

Portland Trail Blazers su sa 102-99 nadigrali Oklahoma City Thunder, a Mario Hezonja je za pobjedničku momčad odigrao 20 minuta i zabio dva koša (1/1) uz šest skokova.

Kod Portlanda je najbolji bio Damian Lillard sa 23 koša, uključujući tri trice zaredom u zadnjoj četvrtini. Chris Paul je predvodio Thunder sa 21 košem.

Houston Rockets su sa 159-158 pobijedili Washington Wizardse, a do pobjede ih je sa 59 koševa vodio James Harden. On je također odlučio utakmicu pogodivši slobodno bacanje 2.4 sekunde prije kraja. Russell Westbrook je dodao 17 koševa, 10 skokova i 12 asistencija Najbolji kod Washingtona bio je Bradley Beal sa 46 koševa.

Boston Celtics su sa 116-105 bili bolji od Milwaukee Bucksa, a Jayson Tatum je sa 25 koševa bio najbolji pojedinac pobjedničke momčadi. Kemba Walker je bio najbolji strijelac utakmice sa 32 koša, a Gordon Hayward je dodao 21 poen i 10 skokova. Giannis Antetokounmpo je za Milwaukee ubacio 22 koša uz 14 skokova, Khris Middleton 26 koševa, dok Dragan Bender nije ulazio u igru za Milwaukee.

Cleveland Cavaliers su sa 117-11 nadigrali Chicago Bullse. Ante Žižić nije ulazio u igru za Cleveland kojeg je predvodio Tristan Thompson sa 23 ubačaja.

Dodajmo još kako je na utakmici Philadelphia - Minnesota, koju su domaći dobili 117:95, došlo do ružne ručnjave između dva All-Star centra koji se već neko vrijeme ne podnose i često se prepucavaju. Sredinom treće četvrtine potukli su se Karl-Anthony Towns i Joel Embiid te su očekivano odmah isključeni, a prijeti im i suspenzija. U tučnjavu se uključio i Australac Ben Simmons koji je sleđa stisnuo Townsarukom i nakratko ga je gušio. Scene kakve su se viđale 80-ih godina u NBA ligi opet su se vratile...