ligue 1

Danijel Subašić s klupe do 78. minute gledao kako njegov Monaco 'gazi', a onda mu sudac pokazao crveni karton

21.12.2019 u 23:16

Nogometaši PSG-a su s uvjerljivih 4-1 na Parku prinčeva svladali Amiens, dok je Marseille s tri pogotka u drugom poluvremenu na Velodromeu nadigrao Nimes sa 3-1 pa su dvije vodeće momčadi francuskog prvenstva zadržale iste pozicije i nakon 19. kola.

S dva pogotka Mbappea (10, 65) te po jednim Neymara (46) i Icardija (84) PSG je ostvario 15. pobjedu ove sezone, a jedini strijelac za slabašni Amiens bio je Mendoza (70).

Za Marseille je prvi od tri pogotka postigao suparnički branič Alakouch u 46. minuti, a onda su Benedetto (66) i Payet (81) potvrdili pobjedu. Briancon (90+1) je pogodio za konačnih 3-1.

Hrvatski reprezentativac Duje Ćaleta-Car odigrao je svih 90 minuta za pobjedničku momčad.

Bordeaux je poražen sa 1-0 na gostovanju u Rennesu, gdje je domaća momčad do pobjedničkog pogotka stigla u 82. minuti, a strijelac je bio Niang. Toma Bašić je bio u početnoj postavi Bordeauxa i taktički je zamijenjen u 88. minuti, kad su gosti pokušali doći do izjednačujućeg pogotka.

Angers je preokretom uzeo sva tri boda na gostovanju kod Nantesa pobijedivši sa 2-1. Blas (17) je doveo domaće u vodstvo, a Bobichon (50) i El Melali (87) su kreirali preokret. Mateo Pavlović ostao je na klupi Angersa.

Najefikasnija momčad 19. kola bio je Monaco koji je pred svojim navijačima svladao Lille sa 5-1. Za momčad iz Kneževine dva pogotka postigao je Ben Yedder (53, 65), a ostali strijelci su bili Martins (23), Keita (29) i Glik (90+3). Osimhen je donio veselje gostima koji su poveli u 13. minuti.

Domagoj Bradarić je bio na lijevom boku Lillea, ali se, baš kao ni njegova momčad, nije dobro proveo, jer je većina akcija za pogotke prošla po toj strani.

Danijel Subašić je bio u statusu pričuvnog vratara Monaca, no iako nije bio na terenu, u 78. minuti sudac Lesage pokazao mu je crveni karton. Prema svemu sudeći, zbog prigovora.