gotov i rukometni turnir

Danci nadoknadili veliki minus, stigli u priliku izboriti produžetak, ali početničkom greškom u dramatičnoj završnici dopustili slavlje Francuzima

07.08.2021 u 15:43

Rukometaši Francuske pobjedom 25:23 nad Danskom okitili su se olimpijskim izlatom, ali ujedno i osvetili istom suparniku za poraz u finalu Rija 2016. godine.

Ovo je treće zlato za Francuze s posljednjih četiri OI, najbolji su bili i u Pekingu 2008. te Londonu 2012., dok su u Riju 2016. bili srebrni.

Danci su, pak, osvojili svoje drugo olimpijsko odličje u povijesti.

Francuska je već u prvom poluvremenu ostvarila prednost od četiri razlike (14:10) te ju održavali u prvoj polovici drugog poluvremena. No, Danci su se serijom 5:1 približili na 22:21 10-ak minuta prije kraja te se ušlo u neizvjesnu završnicu.

Francuska je čuvala gol do dva prednosti, no Danska je imala napad kod 24:23 u posljednjoj minuti. Na njihovu žalost, Gidsel je 15 sekundi prije kraja pogriješio, izgubio loptu, a Fabregas je potom pogodio prazan gol za konačnih 25:23.

Najefikasniji u sastavu Francuske bio je Nedim Remili s pet golova, dok je Mikkel Hansen bio strijelac devet pogodaka za Dansku.

Ranije u subotu broncu je osvojila Španjolska 33-31 pobjedom protiv Egipta.