TRIJUMF BJELORUSA

Crnogorci završili Euro u suzama; vodili do desete minute, a zatim je uslijedilo šamaranje...

13.01.2020 u 19:48

U trećem kolu rukometnog Eura Bjelorusija je svladala Crnu Goru 36:27 te će ta reprezentacija kao druga iz skupine A u drugu fazu natjecanja

I prije zadnje utakmice između Hrvatske i Srbije poznato je tko i s koje pozicije prolazi u drugu fazu. Hrvatska kao prva, a s njom i Bjelorusija koja je u ranijem terminu nadigrala Crnogorce.

Crna Gora je do desete minute držala prednost (6:4), ali zatim je uslijedilo razdoblje od sedam minuta bez pogotka što su iskoristili njihovi suparnici, preuzeli vodstvo koje više nisu ispuštali nego su ga još i povećavali pa su na odmor otišli sa plus 6 (17:11).

U nastavku je Bjelorusija rutinski odrađivala posao da bi upisala drugu pobjedu 36:27, a posao pobjedničkoj momčadi olakšali su i sami Crnogorci velikim brojem izgubljenih lopti (14).

Najefikasniji kod Bjelorusije je bio Vailupau sa sedam te Karalek i Šilovič sa pet golova. Crnogorce je predvodio Lipovina sa pet pogodaka.