PREMIERSHIP

City uoči Dinama prošao težak ispit; Liverpool savršen; Chelsea napokon slavio doma

Idući suparnik zagrebačkog Dinama u Ligi prvaka, Manchester City pobijedio je na gostovanju Everton sa 3-1 u susretu sedmog kola engleskog prvenstva

Engleski prvak je dugo lomio, ali je na kraju uspio slomiti Everton osvojivši važna tri boda s kojima je smanjio zaostatak za vodećim Liverpoolom na pet bodova minusa.

'Građani' su u prvih šest kola ove sezone zabili 24 gola, što je najbolji učinak nakon 1955. godine kada je Wolverhampton u prvih šest utakmica zabio 25 pogodaka. Sjajnu napadačku formu momčad Pepa Guardiole je nastavila i na Goodison Parku s nova tri gola.

City je poveo u 24. minuti golom Gabriela Jesusa na asistenciju Kevina De Bruynea. Everton je uzvratio u 33. minuti preko Dominica Calverta-Lewina i držao se do 71. minute kada je Riyad Mahrez sjajno pogodio iz slobodnog udarca. Pobjedu gostiju potvrdio je Raheem Sterling u 84. minuti.

Engleskom prvaku sada slijedi novi ispit u Ligi prvaka. U utorak na Etihad dolazi zagrebački Dinamo.

Liverpool je u prvom subotnjem ogledu na gostovanju pobijedio Sheffield Uniteda sa 1-0 pogotkom Georginia Wijnalduma u 70. minuti, zadržavši stopostotan učinak i nakon 7. kola.

Nogometaši Sheffielda pružili su vrlo dobru partiju, ali propustili su iskoristiti nekoliko odličnih prigoda. Liverpool je do pobjede došao uz dosta sreće i zahvaljujući pogrešci domaćeg golmana Deana Hendersona. Wijnaldum je pucao sa ruba 16-erca, a lopta je prošla kroz ruke i noge vrataru Hendersonu. Hrvatski stoper Dejan Lovren ostao je na klupi za pričuve Liverpoola.

• +5
Premier liga, Chelsea - Brighton Izvor: EPA / Autor: ANDY RAIN

Chelsea je pobijedio Brighton & Hove Albion sa 2-0 ostvarivši tek prvu domaću pobjedu ove sezone u četvrtom ogledu na Stamford Bridgeu.

Domaćin je tek u drugom dijelu uspio slomiti Brighton, a golove su zabili Jorginho (50-11m) i Willian (76). Londonski sastav je u prvom poluvremenu imao čak 17 udaraca prema vratima Matthewa Ryana, ali domaćin nije uspio probiti gostujući niz. Mateo Kovačić je igrao za 'Bluese' od 68. minute.

Tottenham je pobijedio Southampton sa 2-1 premda je od 31. minute igrao s igračem manje nakon što je isključen Serge Aurier. Spursi su poveli u 24. minuti preko Tanguyja NDombelea, izjednačio je Daniel Ings u 39. minuti, a pobjedu domaćinu donio je Harry Kane golom u 43. minuti.

U nedjelju se sastaju Leicester City i Newcastle United, a kolo će u ponedjeljak zatvoriti Manchester United i Arsenal.

Na ljestvici vodi Liverpool sa 21 bodom, City na drugom mjestu ima 16 bodova, dok je West Ham treći sa 12 bodova.