PREMIERSHIP

City prati 'redse'; slavio i ManUtd

21.12.2013 u 19:03

Nogometaši Manchester Uniteda upisali su i četvrtu uzastopnu pobjedu u svim natjecanjima, a ove je subote, u sklopu 17. kola engleske Premierlige, stradao West Ham s 3:1

Igrači Davida Moyesa se polagano zahuktavaju ako je suditi prema rezultatima u posljednja dva tjedna. Nakon pobjede protiv Šahtara u Ligi prvaka, United je upisao dvije gostujuće pobjede u Premierligi i Liga kupu, a sada je tome nizu pridružio još jedno slavlje u domaćem prvenstvu.

Žrtva je bio West Ham koji je na Old Traffordu pao praktički bez 'ispaljenog metka'. United je poveo u prvom poluvremenu golovima Dannyja Welbecka i Adnana Januzaja i nakon toga se više nije osvrtao. Wayne Rooney, koji je unatoč laganoj ozljedi ipak zaigrao, u 26. je minuti proigrao Welbecka na lijevoj strani kaznenog prostora, a ovaj je lijevom nogom probio gostujućeg vratara Adriana.

Na 2:0 je podigao 18-godišnji Adnan Januzaj, koji je lijepo fintirao svog čuvara na lijevoj strani gostujućeg peterca, a onda u stilu rutinera plasirao loptu u nebranjeni dio mreže. Recimo da je strijelac prvog pogotka poslužio Belgijanca u šesnaestercu gostiju.

Pitanje pobjednika riješio je Ashley Young prekrasnim pogotkom u 72. minuti susreta. Rooney je gurnuvši mu loptu vodoravno po crti šesnaesterca upisao drugu asistenciju, a Young euro-pogodak poslavši loptu u gornje lijeve rašlje gostujućeg vratara. Poraz gostiju ublažio je Carlton Cole u 82. minuti susreta.

Slavio je i drugi klub iz Manhestera, ali daleko teže. Nakon prvog se poluvrmena doduše i činilo da će momčad Manuela Pellegrinija upisati lagana tri boda, s obzirom da je pogocima Yaye Tourea i Vincenta Kompanyja vodila s 2:0. Međutim u 25 minuta nastavka Kieran Richardson i autogol Kompanyja vraćaju stvari na početak.

Da je Pellegrini odličan trener, pokazali su njegovi potezi, odnosno zamjene. Pellegrini je u nastavku u igru poslao Jesusa Navasa i Jamesa Milnera, a obojica su povjerenje opravdala pogotkom u 78., odnosno 83. minuti.

Pobjedom je Manchester City skočio do drugog mjesta prvenstvene ljestvice, s bodom manje od trenutno vodećeg Liverpoola. Ukoliko Arsenal u ponedjeljak savlada Chelsea, londonski će sastav ponovno biti na vrhu premierligaške ljestvice.

Od ostalih rezultata izdvojimo uvjerljivu gostujuću pobjedu Newcastlea kod Crystal Palacea. Momci Alana Pardewa slavili su s 3:0, zahvaljujući pogotku Yohana Cabayea, autogolu Daniela Gabbidona i jedanaestercu Hatema Ben Arfe.

Newcastle je pobjedom stigao na samo šest bodova od vodećeg sastava Premierlige – Liverpoola.