aba liga

Cibona pobijedila Igokeu i tako osigurala ostanak u ligi kolo prije kraja

06.03.2020 u 22:36

Košarkaši Cibone u susretu su pretposljednjeg, 21. kola regionalne ABA lige kao gosti u Laktašima svladali Igokeu s 97:84 (23:27, 33:21, 24:19, 17:17) te tom pobjedom osigurali ostanak.

Pet dana nakon šokantnog poraza u Kopru, Cibona je u Laktašima odigrala napadački odličnu utakmicu pogodivši čak 17 od 31 pokušaja za tricu. Za razliku od prethodne utakmice, kada se krajem treće četvrtine odvojila na dvoznamenkastu prednost zagrebačka momčad nije prestala igrati već je i u četvrtoj četvrtini uspjela održavati razliku, pa ju čak u završnici i povećati.

Po 16 koševa za Cibonu postigli su Matic Rebec i Ivan Novačić, 15 je dodao Roko Prkačin, dok su Marko Tomas i Sava Lešić ubacili po 15 poena za Igokeu.

I Cibona i Igokea kolo prije kraja imaju po sedam pobjeda i 14 poraza, pobjedu više od Mega Bemaxa i Krke i dvije pobjede više od Zadra.