uvjerljivi 'vukovi'

Cibona opalila bolan šamar Cedeviti na otvaranju velikog finala!

24.05.2018 u 19:49

U prvoj utakmici finala hrvatske košarkaške lige Cibona je pobijedila u Domu Sportova Cedeivitu rezultatom 96:87 i tako došla do početne prednosti...

Cedevita ove sezone lovi svoju petu titulu prvaka Hrvatske i ušla je u finalni dvoboj s Cibonom kao izraziti favorit, no u Domu sportova se dogodilo iznenađenje ovog četvrtka.

• +3
Finale PH: Cedevita - Cibona Izvor: Pixsell / Autor: Igor Kralj/PIXSELL

'Vukovi' su potpuno nadigrali uglednog protivnika i stigli do uvjerljive pobjede, ponajviše zahvaljujući sjajnoj igri u drugoj i trećoj četvrtini, kada je njihova prednost s +12 na poluvremenu (46:34) skočila u jednom trenutku čak na +24 (66:42), nakon čega Zdovcovoj družini više nije bilo spasa.

U završnici susreta Cedevita se približila, ali Cibona je očuvala svoju prednost i pobijedila rezultatom 96:87.

Cibonu su do pobjede predvodili Luka Žorić sa 24 koša i 11 skokova, Marko Tomas sa 14 poena te Domagoj Bošnjak i Ivan Novačić sa po 13 koševa svaki. Najbolji strijelci Cedevite bili su Roko Ukić sa 22 koša i Džanan Musa sa 16.

Cibona je imala 53 posto šuta iz igre (32/60), a Cedevita samo 42 posto (31/73). Gosti su bili nadmoćni u skoku (42-31) i nadmašili Cedevitu s gotovo dvostruko više asistencija (27-14). Cibonini šuteri su za tricu gađali 12/25 (48 %), a Cedevitini samo 12/41 (29 %).

Cibona će biti domaćin u Košarkakšom centru Dražen Petrović u drugoj utakmici, koja je na rasporedu u nedjelju s početkom u 20.30 sati.