superkup aba lige

Cibona nije mogla protiv jake Budućnosti; 'cibosi' su pali u posljednjoj četvrtini utakmice

27.09.2019 u 22:56

Hrvatski košarkaški prvak Cibona nije se uspio plasirati u polufinale Superkupa regionalne ABA lige kojemu je domaćin, u susretu četvrtfinala Cibona je izgubila od Budućnosti 77:71

Cibona je favoriziranoj Budućnosti pružila dobar otpor, krajem treće četvrtine je vodila i s devet razlike (51:42), ali u posljednjih 10 minuta do izražaja je došla veća individualna kvaliteta gostujućih igrača, poglavito Justina Cobbsa koji je pogađao u najvažnijim trenucima.

Mate Vucić sa 16 i Matic Rebec s 12 koševa bili su najefikasniji kod Cibone, dok su Scott Bamforth s 25 i Justin Cobbs s 23 koša predvodili Budućnost.

Budućnost će u subotu u polufinalu igrati protiv Cedevita Olimpije koja je ranije u petak svladala FMP 101:92 nakon produžetka. Još u četvrtak polufinale su izborili Koper Primorska i Partizan.