aba liga

Cibona nemoćna bez kapetana Prkačina; Budućnost slavila u Draženovom domu

12.12.2021 u 21:21

Košarkaši podgoričke Budućnosti svladali su Cibonu sa 80:73 (18:15, 22:17, 19:20, 21:21) u utakmici 11. kola ABA lige odigranoj u nedjelju u Košarkaškom centru Dražen Petrović.

Nakon izjednačene prve četvrtine crnogorski prvak se odvojio i u 18. minuti došao do 15 koševa prednosti (40:25). Do kraja dvoboja Cibona se uspjela u dva navrata približiti na pet koševa zaostatka (39:44, 52:57), ali je Budućnost uspjela doći do sedme uzastopne pobjede u dvobojima s Vukovima.

Cibona je bila oslabljena neigranjem ozlijeđenog kapetana Roka Prkačina, a predovodili su je Amerikanac Nathan Reuvers s 14 koševa, Danko Branković sa 13 poena i sedam skokova te Krešimir Radovčić s 12 koševa.

Kod Budućnosti su najbolji bili Amerikanci Justin Cobbs s 18 poena i Willie Reed sa 16 koševa i osam skokova.

U podnevnom terminu Split je poražen sa 65:78 na gostovanju kod beogradske Mege.