aba liga

Cibona je na svom terenu upisala i osmi poraz u ABA ligi; druga četvrtina bila je kobna...

18.12.2020 u 22:02

U prvoj utakmici 11. kola ABA Lige Igokea je u petak pobijedila Cibonu u Zagrebu 88:80...

Najbolji kod Cibone bio je Filip Bundović s 23 koša, Scott Michael Reynolds je dodao 21 koš, a Roko Prkačin 14. Igokeu je predvodio Stefan Pot sa 16 koševa, a Anthony Clemmons je ubacio 13 koševa.

Cibona je dobro otvorila utakmicu i nakon osam minuta je vodila 21:15 no Igokea do kraja prve četvrtine dolazi na 23:22.

U drugoj četvrtini, dominacija Igokee i serijom od 11:0 između 14. i 16. minute dolazi u vodstvo od 13 koševa (39:26). Cibona se nakon toga nije uspjela vratiti u igru i nadokadniti razliku.

Igokea sada ima osam pobjeda i dva poraza i druga je na ljestvici s 18 bodova, dok je Cibona sa samo tri pobjede i osam poraza na devetom mjestu i ima 14 bodova.