kaos na stamford bridgeu

Chelsea protiv Manchester Uniteda izjednačio u 96. minuti, Mourinho se zamalo potukao

20.10.2018 u 15:57

Veliki derbi Chelseaja i Manchester Uniteda na Stamford Bridgeu donio je pregršt uzbuđenja. 'Bluesi' su poveli, United se u drugom poluvremenu vratio s dva gola Martiala da bi domaće na kraju spasio Barkley golom za 2:2 u šestoj minuti sudačke nadoknade...

Prvo poluvrijeme nije donijelo previše uzbuđenja, Chelsea je bolje stajao na terenu, a iz prve prave prilike na utakmici pao je i gol za vodstvo 'bluesa'.

Willian je odlično ubacio iz kornera, Paul Pogba je bio nepažljiv te je pustio Rudigera da mu pobjegne. Stoper Chelseaja tako je u 21. minuti glavom zakucao loptu u gol nemoćnog Davida De Gee za vodstvo 1:0.

Nastavak je donio puno više uzbuđenja. United je krenuo puno agresivnije i u 55. minuti utakmice stižu do izjednačenja.

• +10
Premier liga, Chelsea - Manchester United Izvor: Profimedia / Autor: Profimedia

Prvo je dobro pucao Mata, ali njegov pokušaj odlično brani Kepa, pokušao je u nastavku tog napada pucati i Young, a lopta nekako dozi do Martiala koji se sjajno snašao i zabio za 1:1.

Dvadesetak minuta kasnije novi šok za navijače Chelseaja na Stamford Bridgeu. Rashford je sjajno proigrao Martiala, a francuski napadač sjajnim udarcem zabija za 2:1 i dovodi United do preokreta u 73. minuti.

Većih uzbuđenja nije bilo sve do šeste minute sudačke nadoknade, a onda je nastala totalna gužva pred golom Uniteda. Bila je to akcija u kojoj su 'bluesi' tri puta prijetili vratima Davida de Gee, ali je tek Barkley ugurao loptu u mrežu. Prije njega pucao je David Luiz uzdrmavši vratnicu, u nastavku akcije Rudiger je pucao glavom, De Gea je obranio, a Ross Barkley odbijanac pospremio u gol za konačnih 2:2.

Mateo Kovačić je započeo utakmicu u sastavu Chelsea, a umjesto njega u igru je u 69. minuti ušao 'spasitelj' Barkley.

No, uzbuđenjima tu nije bio kraj. Nakon što je domaćin izjednačio jedan od Sarrijevih pomoćnika je gol proslavio ispred Unitedove klupe dobacivši nešto Joseu Mourinhou nakon čega je nastala velika gužva i umalo tučnjava. Morali su intervenirati zaštitari kako bi smirili napetu situaciju.

'Bili smo bolji, kontrolirali smo utakmicu i šteta je što nismo pobijedili', kazao je Mourinho kritiziravši suca zašto je produžio utakmicu čak šest minuta:

'Nije mi jasno gdje ih je našao', sarkastično je kazao Portugalac.

Chelsea je ovim susretom produžio niz bez poraza na svom terenu na čak 65 utakmica u kojima je vodio na poluvremenu.