fa kup

Chelsea preko drugoligaša do osmine finala; hrvatski golman Simon Sluga posramio zvijezdu koju su 'plavci' platili 53 milijuna eura

24.01.2021 u 17:33

Nogometaši Chelsea izborili su plasman u osminu finala engleskog FA kupa nakon što su na Stamford Bridgeu pobijedili drugoligaša, Luton Town sa 3:1

'Bluesi' su do pobjede protiv drugoligaša stigli na krilima Tammyja Abrahama koji je zabio tri gola (11, 17, 74), dok je gol za goste zabio Jordan Clarke (30).

Zanimljivo, Abraham je postao prvi igrač Chelsea koji je u upisao 'hat-trick' u FA kupu nakon 2007. kada je to uspjelo njegovom sadašnjem treneru Franku Lampardu.

Pobjeda londonskog sastava je mogla biti i izraženija, no hrvatski golman Simon Sluga je u 86. minuti obranio jedanaesterac Timu Werneru. Njemački napadač, koji je prošlog ljeta stigao iz Leipziga za 53 milijuna eura, loptu je poslao u desnu stranu gola, ali je Sluga sjajno reagirao.

Za Chelsea, koji će u osmini finala igrati protiv drugoligaša Barnsleyja, je od 84. minute igrao Mateo Kovačić.